Fortnite içerik güncellemesi Vahşi Batı moduyla geldi

Fortnite sezonun başlangıcından bu yana Vahşi batı temasına meyilli bir görüntü çiziyordu. Geçtiğimiz aylar içinde Battle Pass kostümü Calamity, basit çiftlik kızından belalı bir kovboya dönüştü.

Mor küp serüveni ve Cadılar Bayramı etkinliğinin ardından Vahşi Batı da sonunda Fortnite’a geldi. İçerik Güncellemesi 6.30 artık yayınlandı ve yeni patlayıcı “Dinamit” ve onu kullanmanız için sınırlı süreli Vahşi Batı modunu sunuyor.

Yeni Silah: Dinamit

Fortnite’a sıradışı nadirlikte gelen Dinamit yer ganimetlerinde, sandıklarda, mühimmat desteklerinde, mühimmat lamalarında ve otomatlarda bulunabiliyor. Fünyesi ateşlendikten 5 saniye sonra patlayan dinamit oyunculara 70, yapılara 800 hasar veriyor. Ayrıca menzili standart El Bombalarının menzilinden daha kısa.

Fortnite Dinamit fortnite

Fakat yama geldikten yaklaşık bir saat sonra dinamit oyundan kaldırıldı. Resmi Fortnite Twitter hesabından paylaşılan bir bildirimde: “Artan istemci hatalarını incelerken Dinamit’i geçici olarak devre dışı bırakıyoruz. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.” açıklaması yapıldı.

Vahşi Batı (SSM)

Fortnite’ın yeni Vahşi Batı Modu büyük farklılıklar getirmiyor. Yeni sınırlı süreli modda otomatik silahları, roketatarları veya tuzakları kullanamıyorsunuz. Dinamit izin verilen tek patlayıcı. Av Tüfeği, Klasik Pompalı Tüfek, Çift Namlulu Pompalı Tüfek, Toplu Tabanca ve Mitralyöz kullanılabilir silahlar arasında. Ayrıca kalkan iksirlerinin yerine Mavi Gazoz geldi.

Son olarak, Dünyayı Kurtar modunda Piksel Yıkıcı ve Hayalet Tabanca haftalık mağazaya eklendi. Her iki öğeyi de 22 Kasım tarihinden itibaren alabileceksiniz.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Fortnite v6.30 yamasıyla Yemek Savaşı (SSM) ve Zemin Tareti oyuna dahil olmuştu.