Fortnite v5.41 güncellemesiyle yeni portatif eşyalar geldi!

Fortnite‘ın yeni güncellemesi portatif eşyaları yepyeni bir seviyeye çekiyor. Oyuncular tek kullanımlık eşya Portatif Hisar‘la Battle Royale modunda devasa bir hisar oluşturarak rakiplerine karşı güçlü bir savunma kazanabilecekler. Ayrıca Battle Royale ve Oyun Alanı’nda tuzaklarla dolu, portatif Sivri Stadyum oluşturabilecekler.

Fortnite v5.41 portatif eşyalara odaklanıyor

Sivri Stadyum son yama notlarında açıklandı ve Epic Games oynamanız için yeni yollar hayal etmenizi istiyor. Epic’in paylaştığı görüntülere göre stadyum hem zıplatan kareler, hem de tuzaklar içeriyor.

Fortnite Sivri Stadyum fortnite

Sınırlı Süreli Eşya: Sivri Stadyum

 • Sadece Oyun Alanı’nda, kırmızı Mühimmat Desteklerinin içinde (bir sürü Savuran Bomba’yla birlikte) bulunur.
 • 7×11 ebatlarında, hasar veren tuzaklar ve zıplatan karelerle dolu bir stadyum inşa eder.

Fortnite’ın diğer tek kullanımlık eşyası Portatif Hisar devasa bir hisar oluşturarak rakiplerinizi geri püskürtmenize veya onlara karşı daha güvenli saldırılar yapmanıza olanak tanıyor.

 • Portatif Hisar
  • Kocaman!
  • Hemen inşa edilir.
  • Hızlıca çıkış yapılabilmesi için zıplatan kareleriyle hazır gelir.
  • Efsanevi nadirliktedir.
  • Otomatlarda, sandıklarda, Mühimmat Desteklerinde ve Mühimmat Lamalarında bulunur.

Ayrıca yama notlarına göre bir diğer değişiklikle fırtına duvarı artık maçın son birkaç çemberinde yapıları yok etmeyecek.

Fortnite Gülle Atar fortnite

Fortnite’ın Dünyayı Kurtar modunda yeni çakmaklı silah Gülle Atar oyuna dahil oluyor. Yeni silahınızla Haftalık Sürü Mücadelesi 7‘de düşmanlarınızı yok edin. Gülle Atar haftalık mağazaya eklendi ve 20 Eylül-27 Eylül tarihleri arasında alınabilecek.

Silah toplu halde bulunan düşmanlara hasar veren ve onları geriye iten gülleler atıyor. Ayrıca Gülleler patlamadan önce sekerek yakındaki düşmanlara hasar veriyor.

Fortnite v5.41 güncellemesi tüm bu yeniliklerin yanı sıra performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri ve bazı dengelemeler içeriyor. Fortnite hakkında daha fazla haber, içerik ve güncelleme için akışımızı takip edebilirsiniz.