Fortnite Summer Skirmish’te gecikme sorunları yaşandı!

Fortnite‘ın Summer Skirmish etkinliğinin ilk haftası, dört maçın gecikme problemi yaşamasıyla kötü başladı.

Oyuncular, koşarken düzensiz hareket ettiler veya geriye doğru belirmeler yaşadılar, yapılar çok geç inşa ediliyordu ve bir oyuncu daha tepki veremeden öldürüldü. Yarışmacılar sonuç olarak para ödülü bekledikleri için hayal kırıklığına uğradılar ve pek çok şey oyuncuların kontrolü dışında oldu.

Fortnite Summer Skirmish’te Kuzey Amerika sunucuları kullanıldı!

Geçtiğimiz ay E3 2018’in ev sahipliği yaptığı ve oyuncuları tek bir arenada bir araya getirilen Fortnite Pro-Am turnuvasından farklı olarak, Summer Skirmish etkinliği online olarak oynanıyordu. Fortnite Summer Skirmish etkinliğinde Kuzey Amerika sunucuları kullanıldı, ancak dünyanın dört bir yanından oyuncular dahil edildi.

Fortnite Summer Skirmish Gecikme fortniteGecikme problemleri, birçok oyuncunun maçların çoğunda saklanmasına ve kamp kurmasına neden oldu. 100 katılımcının tamamı iki kişilik (duo) maçlar oynadı, ancak onları saldırıya iten tek girişim her maçta verilen 6,500 dolarlık ödül oldu.

Bir maçta, son güvenli bölgenin oluşturduğu dairede hala 30 oyuncunun olması durumu gözler önüne seriyordu. Fortnite Summer Skirmish için toplam on maç planlandı ve iki zafere sahip herhangi bir takım otomatik olarak turnuvayı kazanacaktı. Geçen haftasonu müsabakanın kısa süreliğine kesilmesinden dolayı sadece dört maç oynanmıştı.

Gelecek haftaki Summer Skirmish için detaylar açıklanmadı, ancak Fortnite’ın aynı kurallar ve organizasyonla devam etmesi zor görünüyor. Summer Skirmish için resmi açıklamaya buradan erişebilirsiniz.