Fortnite Sezon 6 başlıyor: Savaş Bileti ve Sadık Dostlar!

Fortnite Sezon 6, bugün haritanıza eklenen yeni bir ürkütücü bölgeler, sizi görünmez yapan yeni bir eşya ve daha da güzeli evcil hayvanlarla başladı.

Fortnite’a sevimli evcil hayvanlar geldi

Fortnite Sezon 6 Sadık Dostlar fortnite

Evcil hayvanlarla başlayalım. Bu adamlar sırtınızdaki bir taşıyıcıya oturacak ve içinde bulduğunuz farklı durumlara tepki gösterecek. Ölmemek için bir sebep daha! Fortnite’ın bu sezonki Savaş Bileti üç evcil hayvan içeriyor: Şanslı, Şirinboynuz ve Rengo. Sevimli dostlarımız bir köpek yavrusu, ejderha ve bukalemun.

Peki görünmez hale geldiğinizde nasıl tepki verecekler? Evet artık yeni Gölge Taşları tek kullanımlık eşyasıyla bunu yapabileceksiniz. Gölge taşları bu sezonun yarıkları olacak gibi görünüyor. Onları haritada bulabileceksiniz ve etkileşime girdiğinde görünmez hale geleceksiniz, ama sadece hareketsiz kaldığınız sürece. Hareket ettiğinizde normalden daha fazla dikkat çekecek ve arkanızda Gölge İzi bırakacaksınız. Ancak hareket hızınız artacak, daha yükseğe zıplayabilecek ve düşme hasarı almayacaksınız. Ayrıca Boyut Değiştirme isimli yeni bir beceri kazanacaksınız ve Birincil Ateş tuşuna basarak bu beceriyi kullanabileceksiniz. Bu özellik sizi baktığınız yöne doğru itiyor ve nesnelerin içinden geçmenizi sağlıyor. Etkisi 45 saniye süren Boyut Değiştirme Alternatif Ateş tuşuna (yakınlaştırarak nişan alma tuşu) basılı tutularak iptal edilebilecek.

Fortnite: Battle Royale haritasında yeni bölgeler

fortnite

Haritada Cadılar Bayramı temalı yeni mekanlar da oyuncuları bekliyor olacak.

  • Uçan Ada
  • Bozulmuş Bölgeler
  • Mısır Tarlaları
  • Perili Şato

Fortnite haritasındaki en büyük değişiklik, küpün yeniden ortaya çıktığı ve gölü sudan arındırarak gökyüzünde girdap oluşan, adanın kalktığı Ganimet Gölü.

Daha klasik değişikliklere gelirsek; Savuran Bomba, Susturuculu Hafif Makineli Tüfek, Seri Makineli Tüfek, Zıplatan Kare ve Uzaktan Kumandalı Patlayıcılar mahzene kaldırıldı. Fortnite: Battle Royale’deki önemine bakılırsa, Zıplatan Kare‘nin dönüşünü önümüzdeki sezon görebiliriz.

Yeni yama ayrıca fırtına çemberindeki değişiklikleri de içeriyor. Güvenli bölgelerin daralma süreleri düşürüldü, ancak küçülme süresi daha uzun sürecek. Ayrıca Fortnite’ın 6. Sezon Savaş Bileti ile yeni müzikler de açılabilecek.

Fortnite Sezon 6‘nın gelişi, Ganimet Gölü’nü jöle kıvamına getiren gizemli mor küpün uzun süredir devam eden efsanesini tamamlıyor.

Yine de en büyük haber, dün PlayStation 4 oyuncuları için platformlar arası oynanışın getirilmesiydi. Teşekkürler Sony!

Fortnite v6.00 yama notlarının tamamına Epic Games’in web sitesinden ulaşabilirsiniz.