Fortnite Sergi Alanı’na ilk oyuncu tasarımı eklendi

Fortnite haritasında tamamen yeni bir alanın eklenmesiyle birlikte büyük bir değişim oldu. “Grimy Greens” fabrikası olarak bilinen oyuncu yapımı tasarım Sergi Alanı’nın ilk eseri. Grimy Greens, Fortnite’ın yeni yayınlanan Kreatif Modu‘nda, kaancitak tarafından oluşturuldu.

Kreatif, oyuncuların kendi özel adalarında tasarımlarını konuşturduğu Minecraft tarzı bir mod. Epic ardından The Game Awards 2018’de Sergi Alanı‘nı duyurdu ve uzun süredir haritada yer alan Riskli Makaralar yerini oyuncu tasarımlarının sergileneceği bir bölgeye bıraktı. Sergi Alanı’na düzenli olarak yeni tasarımlar eklenecek, bu da Fortnite haritasının sürekli gelişeceği anlamına geliyor.

Elbette, Kreatif‘te yapılan her şey otomatik olarak Sergi Alanı’na gelmiyor ve göz önünde bulundurulması gereken belirli kriterler var. Oyuncular yapılarını, adanın düz bir bölümünde 25×25 karelik alana tam olarak oturtmalılar. Ayrıca verimlilik açısından “Kullanılan Bellek”i 50.000 birim ile sınırlı tutmaya çalışmalılar. Sandıklar, yer ganimetleri ve araçların çıkacağı yerler Epic Games tarafından belirlenecek.

Epic ilk defa oyuncularından ilham almıyor. Kostümlerden biri doğrudan 8 yaşındaki bir hayranının tasarımından yapıldı. Geliştiricinin toplulukla etkileşim halinde olduğunu görmek kesinlikle güzel. Bu arada bazı ünlüler danslarının Fortnite’ta izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Epic’e dava açmaya hazırlanıyor.