Fortnite dünyası Hasbro ile Monopoly’ye taşınıyor!

Görünüşe göre oyun dünyasına hükmeden Epic Games, Fortnite temalı Monopoly oyunu yapmak için Hasbro ile ortaklık kuruyor.

Fortnite dünyası Monopoly ile buluşuyor

“Dünyalar buluşuyor” Fortnite‘ın sezon 5 teması ve Epic Games’in son hamlesi bu başlığı yeniden tanımlıyor.

IGN ile konuşan Hasbro temsilcisi, Monopoly Fortnite‘ın ikonik ticaret oyununa bir savaş yapısı getireceğini belirtti.

Video oyunundaki gibi, Monopoly oyununun hedefi de basit: son oyuncu olarak ayakta kalmak. Klasik kutu oyununda, video oyununa benzeyen değişiklikler arasında; sağlık puanlarıyla paranın değiştirilmesi ve her mülkün Fortnite Island’dan bir yer olması gibi özellikler var.

Fortnite Monopoly fortnite

Zarların her ikisi de hareket etmek olmak yerine, bir tanesi harekete geçmek veya oyuncunun ihtiyaçlarına göre bir “aksiyon” için kullanılacak. Aksiyonlar, sağlığınızı korumak için Bandajları kullanmak, Hedef Göstergesi ile diğer oyuncuları vurmak, kendinizi bir Duvarla korumak ve Boogie Bombası ile tüm oyunculardan uzaklaşma gibi Fortnite’a özgü seçenekler sunacak.

Elbette oyun alanını sürekli olarak tehdit eden fırtına olmazsa olmaz. Fırtına oyun alanındaki boşluklarda yer alıyor ve üzerine gelen oyunculardan 2 can götürüyor.

fortnite

Yeni kutu oyunu bir yana yeni gelen v5.40 güncellemesi Büyük Vurgun etkinliği ile Kaçış (SSM), Vantuzatar eşyası, yeni kozmetikler ve daha birçok yenilikle geldi.