Fortnite 11. Sezonda Battle Royale moduna botlar gelecek

Epic Games Fortnite Battle Royale modunun eşleştirme sisteminde köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Geliştiricinin blogundan yaptığı resmi açıklamaya göre oyunun eşleştirme stratejisi 2017’de yayınlandığından temelinde değişikliğe uğramadan kaldı.

Öncelikle Fortnite’ın bir sonraki güncellemesi 10.40 geldiğinde, Epic daha adil oyunlar için benzer başarı seviyesindeki oyuncuları bir araya koyacak gelişmiş bir eşleştirme sistemi getirecek. Geliştirici sistemin nasıl çalıştığını test edip gözlemledikçe sistemi yavaş yavaş tüm bölgelerdeki temel Battle Royale oyun modlarında devreye sokacak. Epic yeni sistemin etkilerini izleyip test edecek ve gelecekte güncellemelerde gerekli düzeltmeleri yapacak.

Epic yeni eşleştirme geliştirmelerinin bir parçası olarak Fortnite’ın 11. Sezonu geldiğinde Botları Battle Royale oyunlarına ekleyecek. Botlar geliştirilmiş eşleştirme mantığıyla çalışacak ve oyuncuların beceri kazanması için daha iyi bir yol sağlama amacı taşıyacak. Burda asıl hedef oyuncuların yetenekleri arttıkça daha az Bot içeren oyunlara yerleştirilmesi yönünde. Ayrıca geliştirici botların Rekabetçi oyunlarda yer almayacağına dair güvence verdi.

Fortnite’ın 11. sezonunun başlangıç tarihi henüz duyurulmadı, Ekim ayının başlarında başlayacağı öngörülüyor. 10. Sezonun tartışmalı mekaniklerine bakılırsa muhtemelen tüm gerçek evreni varoluştan çekecek bir madde olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Fortnite hakkında gelecek tüm haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.