Fortnite Battle Royale’a konsollarda 60 FPS seçeneği geliyor!

Epic Games dün yayınladığı blog yazısında Fortnite için planlarını yayınladı ve konsol oyuncularının Battle Royale’da isteğe bağlı 60 fps alabileceğini açıkladı. Özellik, bu ayın ilerleyen zamanlarında PlayStation 4 / Pro ve Xbox One / X için gelecek.

Açıklamaya göre, 60 FPS modu görsel kalite kaybını minimuma indirerek, kare hızını en üst düzeye çıkarmak için konsollara ayarlandı.

Fortnite oyuncuları yeni kozmetik öğelere hazır olmalı!

Fortnite’ın sanat ekibinin kozmetikler üzerinde yeni fikirler üretmek için çalıştığı belirtiliyor. Tatil etkinlikleriyle topluluk; Fort Knights ve Disco Heroes gibi kıyafetlere kavuşmuştu. Kozmetiğin yanı sıra Epic Games yakın gelecekte yeniliklerle oyuncuların karşısına çıkmayı planlıyor.

Epic ayrıca oyunun sosyal yönlerini, seslerini (ayak sesleri ve kamera-ses dengesi ve yapı yerleştirme sesi), maç eşleşmelerini ve çok daha fazlasını geliştirmeye çalışıyor.

Ayrıca Sezon 3‘te ikinci günlük mücadele, haftalık yeni bir sistemle değişerek esneklik katılacak. Battle Pass sahipleri sezonun her haftasında, sezon içinde tamamlanmak üzere yeni bir görev paketi açabilecekler.