Final Fantasy XV DLC’leri yönetmenin ayrılığıyla iptal edildi

Final Fantasy XV‘in yönetmeni Hajime Tabata, 31 Ekim 2018 tarihinde Luminous Productions ve Square Enix Group’tan istifa etti. Bu üzücü haber oyun için planlanan dört yeni DLC’den üçünün iptal edildiğini açıklayan özel bir yayında açıklandı.

Tabata, 2013 yılında Final Fantasy XV yönetmenliğini Tetsuya Nomura’dan devraldı ve Nomura ise Kingdom Hearts III‘e odaklandı. Tabata FFXV’den önce, aynı zamanda Crisis Core:: Final Fantasy VII ve Final Fantasy Type-0’ın da yönetmeniydi.

Bu yılın başlarında, Hajime Tabata, Square Enix‘te global bir stüdyo olan Luminous Productions‘ı açtı ve AAA oyunları üzerinde çalışarak; “oyun ve eğlence dünyasının geleceğini değiştirmek için yenilikçi teknoloji ve yaratıcılıktan yararlanmayı” hedefledi.

“The Dawn of the Future” DLC serisinin bir parçası olan Episode Aranea, Episode Lunafreya ve Episode Noctis‘in yapımının durdurulduğu açıklandı.

Final Fantasy XV yol haritasında neler var?

Ana hikayeden 30 yıl öncede geçen Episode Ardyn, Mart 2019’da piyasaya sürülecek ve DLC için tanıtım fragmanı gösterildi.

Episode Ardyn Prologue da ortaya çıktı ve Episode Ardyn öncesinde 15 Aralık 2018 ve 10 Ocak 2019’da gösterime girecek tanıtımlara sahip olacak.

Ayrıca Final Fantasy XV’in çok oyunculu versiyonu Comrades, PlayStation 4 ve Xbox One için bağımsız bir oyun olarak 12 Aralık 2018’de yayınlanacak. Bu yeni sürümde yeni boss’lar, kostümler ve silahlar yer alacak ve daha önce Comrades’in önceki sürümünü satın almış olanlar için ücretsiz olacak.

Son olarak, Final Fantasy XV, Final Fantasy XIV ve “Adventurer from Another World” ile iş birliği yapacak ve bu içerik geçişleri de 12 Aralık 2018’de başlayacak.