Final Fantasy XIV: Shadowbringers lansman fragmanı – E3 2019

Square Enix‘in E3 2019 konferansı Final Fantasy haberiyle doluydu. Final Fantasy VII Remake, Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered, Final Fantasy VIII Remastered ve tabii ki popüler MMORPG, Final Fantasy XIV ile ilgili yeni detaylar sunuldu. Yönetmen ve yapımcı Naoki Yoshida, 2 Temmuz’da çıkacak olan oyunun 3. genişleme paketi Shadowbringers hakkında konuşmak için sahne aldı.

Yoshida konuşmasına Final Fantasy XIV‘ün tarihindeki en fazla sayıda aktif abone sayısına ulaşmasını sağlayan tüm oyunculara teşekkür ederek başladı. Shadowbringers genişleme paketi hakkında “Onu basit bir genişleme paketinden daha fazlası olarak görüyoruz.” dedi ve oynanış deneyiminin bağımsız bir RPG düzeyinde olduğunu söyledi.

Ayrıca genişlemeyle eklenecek 2 yeni sınıf da (Gunbreaker ve Dancer) dahil olmak üzere pek çok yeni bileşen olduğuna ve 2 yeni ırkın (Viera ve Hrothgard) geleceğine dikkat çekti.

Yoshida oyunculara Final Fantasy serisinin son genişlemesi Shadowbringers heyecan verici olduğunu söyledi ve Final Fantasy VII Remake’in 3 Mart 2020’de geleceğini hatırlattı. Ayrıca Final Fantasy XIV: Shadowbringers için yukarıda izleyebileceğiniz lansman fragmanı da gösterildi. Mart ayında gösterilen uzun tanıtıma buradan erişebilirsiniz.

Final Fantasy XIV, Square Enix’in basın toplantısında tartışılan tek seri değildi. Ayrıca yeni oyun Marvel’s Avengers ve Outriders hakkında da yeni bilgiler geldi.