Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered’ın çıkış tarihi duyuruldu

Tokyo Game Show için geri sayım başladı ve etkinlik öncesinde Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered resmi olarak duyuruldu. Ayrıca yenilenen oyun için yayınlanan yeni fragmanda öne çıkan bazı özellikler ve en önemlisi de çıkış tarihi gösterildi. Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered 23 Ocak 2020’de PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS platformlarına gelecek.

Final Fantasy Crystal Chronicles ilk olarak 2003 yılında Gamecube için piyasaya sürüldü ve 1994’te çıkan Final Fantasy IV’ün ardından Nintendo platformunda piyasaya sürülen ilk Final Fantasy oyunu olmuştu. Oyun Gamecube’te 4 oyunculu kooperatif özelliğiyle 4 Game Boy Advance cihazına bağlantı kablosu aracılığıyla bağlanma özelliğini kullanıyordu.

İşte Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered için yayınlanan TGS 2019 fragmanı:

Yenilenen sürüm deneyimi geliştirmek için uzun bir yol kat etti. Çevrimiçi olarak yine dört oyuncuya kadar çok oyunculu destek sağlayacak ve oyuncuların konsollar arası oynayabilmeleri için çapraz oyun özelliğiyle gelecek. Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered ayrıca tam karakter seslendirmeleri, zorluk zindanları ve çeşitli kozmetikler sunacak. Ayrıca büyük ölçekli savaşlarda oyuncuların birlikte yenebilecekleri yeni boss’lar da yer alacak.

Tokyo Game Show 2019 boyunca gelecek tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.