Final Fantasy 15 güncellemesiyle Noctis özelleştirilebilecek

Final Fantasy 15 Windows Edition‘a gelen güncelleme ile oyuncular Noctis‘in görünümünü değiştirebilecekler.

Final Fantasy 15 Noctis’in görünümünü değiştirmenize izin verecek

Final Fantasy 15, oyuncuların Noctis‘i değiştirebilmelerini ve Comrades multiplayer avatarlarının görünümünü almasını sağlayan bir yama aldı. Yama notları henüz çevirilmemiş olsa da, Reddit‘te bir çeviri yayınlandı. Görünüşe göre değişen avatarınızın sadece fiziksel görünümü, kıyafetleri veya donanımı değil.

Final Fantasy 15 final fantasy 15

Bir başka özellik ise, başkalarıyla çevrimiçi ortamda çekilen fotoğrafları paylaşma yeteneği. Oyuncular oyunda çeşitli noktalarda çekilen fotoğrafları görüntüleyebilir, derecelendirebilir ve beğenebilirler. Herhangi bir anda en fazla 10 resim aktif olarak paylaşılabilir. Oyuncular henüz detaylı açıklanmamasına rağmen, fotoğrafların beğenilme sayısına bağlı olarak çeşitli ödüller kazanabilirler.

Sınırlı süreli hazineler de Final Fantasy 15’e geldi ve oyunculara nadir öğeler kazanma şansı sunuyor. Kullanıcı Hazinesi (User Treasure) özelliğiyle, diğer oyuncuların bulabileceği hazineyi bile bırakabilirsiniz.

Günde tek bir hazine kutusu koyabiliyorsunuz ve ödül, onu bulmak için geçen süreye bağlı olarak değişiyor. Bulunduğunda, her iki oyuncu da aynı ganimeti alıyor.

Bu yama ve Noctis’in değişimi Final Fantasy 15’in sadece PC versiyonu için geldi ve konsol sürümü için ne zaman geleceği belirtilmedi.

PAX East’te oyuna gelecek dört yeni hikaye bölümünün duyurusu yapıldı ve beklendiği gibi alternatif büyük bir final ile sonuçlanacak.

DLC, 2019’da yayınlanacak ve bu yılın ilerleyen zamanlarında ayrıntılar açıklanacak.