FIFA 20: Kariyer Moduna gelecek yenilikler açıklandı

EA, FIFA 20‘nin PS4, Xbox One ve PC’deki Kariyer Modu’na yapılacak yenilikleri açıkladı. Son iki yıldır büyük değişimler geçirmeyen mod, dinamik basın toplantıları, oyuncu potansiyeline yönelik güncellemeler ve daha fazlasıyla karşımıza çıkacak.

EA blogundan paylaştığı yeni Sahadan Notlar yazısında: “Vizyonumuz; Menajer Kariyeri deneyimine maç öncesi ve sonrası basın konferansları ve oyuncu konuşmalarıyla oyuncularımıza yön verecek, sürekli değişen hikaye çeşitliliği yaratarak yeni bir soluk getirmek.” diyor.

Aslına bakılırsa FIFA 20, kariyer modu ve menajerlik açısından değişim yaşayarak yıllardır tanıdık gelen bir deneyime yönelip kapsamını genişletmeye çalışıyor. Ne demek istediğimi yenilikleri gördüğünüzde hemen anlayacaksınız.

FIFA 20 Kariyer Modu basın toplantısı fifa 20

FIFA 20’de büyük maçlardan önce ve sonra gazetecilerle dinamik röportajlar yapılacak ve gazeteciler sonuca bağlı olarak, atılan goller, rakip, sezon dönemi veya şampiyonluk yarışı ve daha fazlasına bağlı kalarak farklı sorular soracaklar.

Ayrıca FIFA 20’de benzer şekilde mesajlaşma uygulaması benzeri bir arayüz aracılığıyla oyuncularla birebir sohbet edebileceksiniz. Menajerler oyuncuların çeşitli isteklerinin yanı sıra düşüncelerini aşmaya çalışan mutlu veya mutsuz oyuncularla da uğraşmak zorunda kalacak. Oyuncular olası sorunları hafifletmek ve çözmek için ya doğrudan kararlar verebilecek ya da fikrini belirterek yeni yollar bulmak zorunda kalacak.

FIFA 20 Kariyer Modu oyuncu mesajlaşma fifa 20

Yeni iki özellik FIFA 20 için yenilenen bir sistem olan oyuncu moraline de katkıda bulunacak. Konferanslar ve birebir görüşmelerin yanı sıra, oyuncuların moralleri maç süreleri, maaşlar ve hem bireysel hem de takım performanslarından etkilenecek. Elbette yüksek moral oyuncuların niteliklerini arttıracak. Bu nedenle doğru cevapları seçmek ve doğru oyuncularla yola devam etmek önemli. Yani kaprisli oyuncular ve saç yolduran süreçler burda da bizleri bekliyor olabilir.

Bu özellikler futbol oyunlarına ilgi duyanlara tanıdık gelecektir. Football Manager serisinde oyuncularla birebir ilgilenme ve basın toplantısı gibi kapsamlı özellikler yer alıyor. EA, FIFA 20’nin kariyer modunu aynı ölçüde genişletmeyi hedefliyor.

Ve son büyük ve yeni özellik dinamik oyuncu potansiyeli. FIFA 20’de genç yıldızların potansiyel genel reytingileri performanslarına bağlı olarak değişecek. Örneğin genç bir forvet oyuncusu ilk sezonunda hedeflerine ulaşırsa ve gollerle tanışırsa potansiyel sıçrama reytingi artacak. Benzer şekilde hala modern futbolun içinde aktif olarak yer alarak yaşlanan bir oyuncu istatistiklerinin beklenenden daha yavaş bir şekilde düştüğünü görecek.

FIFA 20 Kariyer Modu menajer fifa 20

Ayrıca FIFA 20 ile menajer kişiselleştirmeleri de önemli ölçüde genişletildi. Kariyer modu sınırlı kişiselleştirme seçenekleri sunuyordu ve bunlar artık geçmişte kaldı. Yeni Manager Avatar deneyimi kendi tarzınızı ve oyununuzu yansıtan bir karakter yaratma özgürlüğü sağlayacak. Dahası sezon içinde istediğiniz zaman menajerinizin kıyafetini değiştirebileceksiniz.

Ayrıca artık hem kadın hem de erkek avatarlar yaratabileceksiniz ve bu, Kariyer Modu için bir başka “ilk”… Kişiselleştirme ve aksesuarlar açısından, derin bir deneyim sağlayacak çok çeşitli kıyafet ve aksesuarlar olacak. Bunlar resmi kıyafetler ve ayakkabılardan daha rahat seçeneklere kadar sunulacak.

EA’in Kariyer Modunda yaptığı tüm yenilik ve hata düzeltmelerinin listesine buradan erişebilirsiniz. FIFA 20, 27 Eylül’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Ayrıca Legacy sürümü güncellenmiş kitler ve kadrolarla birlikte oyundaki önemli değişiklikler çıkarılarak Switch konsolunda yayınlanacak.