FIFA 20’nin çıkış tarihi EA Play 2019 öncesi açıklandı!

FIFA 20‘nin çıkış tarihi 27 Eylül 2019 olarak duyuruldu. Electronic Arts’ın EA Play 2019 öncesinde twitter’dan yaptığı yeni paylaşıma göre; serinin yeni oyunu yarın resmi olarak tanıtılacak.

FIFA serisi her yıl olduğu gibi bu yıl da iddalı geliyor. Tüm EA Sports oyunları artık yeni sezonlarıyla adeta yıllık bir etkinlik gibi. Bununla birlikte, FIFA 20‘nin aşağıda görebileceğiniz tanıtımının üzerine şimdilik konuşulacak pek bir şey yok. Fragmanda sadece oyunun çıkış tarihi ve Frostbite motoruyla yapıldığı belirtiliyor.

FIFA 20 ile seriye gelecek yenilikler geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Ancak yarın yeni oyunla ilgili tüm detayları öğreneceğiz. İşte EA’in yayınladığı tanıtım:

Platformlar arası oyun daha önce FIFA için bir olasılık olarak tartışılmıştı. Sony çapraz oyun ve ilerleme konusundaki duruşunu gittikçe esnetmeye başladı ve FIFA 20 için de sınırların kalktığını görebiliriz. Tanıtımdaki “Stadyum her yerdedir” ibaresi buna işaret olabilir. Çapraz oyuna mı işaret ediliyor, yoksa sadece yeni bir oyun içeriğine mi işaret ediyor? Bekleyip göreceğiz.

EA Play canlı yayını yarın (8 Haziran) gerçekleşecek ve FIFA TSİ 17-17.30 arasında sahne alacak. FIFA 20 ile ilgili daha fazla bilginin yanı sıra, kapak yıldızını da görebiliriz. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.