FIFA 19, oynanıştaki değişikliklerle artık daha gerçekçi!

FIFA 19, oynanıştaki değişikliklerle artık daha gerçekçi!
EA Sports'un FIFA 19'da yaptığı son değişiklikler, her maçın daha gerçekçi olmasını ve sanal sahada her kararın daha da önemli olmasını sağlıyor. En teknik ve ince dokunuşlardan, kuracağınız takıma kadar her özellik...

EA Sports'un FIFA 19'da yaptığı son değişiklikler, her maçın daha gerçekçi olmasını ve sanal sahada her kararın daha da önemli olmasını sağlıyor. En teknik ve ince dokunuşlardan, kuracağınız takıma kadar her özellik sizi daha iyiye yaklaştırmakta büyük rol oynuyor.

FIFA 19 ile benzersiz, daha gerçekçi bir deneyim

FIFA 19'da en göze çarpan yeni oyun fonksiyonları; Aktif Temas Sistemi, Dinamik Taktikler, 50/50 Mücadeleler ve Zamanlamalı Bitiricilik. Her biri oyunu benzersiz ve incelikli kılan özellikler.

Aktif Temas Sistemi

FIFA 19 Aktif Temas

FIFA 19'da topa her dokunuşunuz, Aktif Temas Sistemiyle daha farklı ve daha iyi. Topa vuruşunuzdan, kontrolünüze, oyunun her anında daha yumuşak hareketler ve daha keskin etkiler göreceksiniz. Oyuna çok hafif bir ilk dokunuş hareketiyle defans oyuncularını şaşırtarak yanlış yöne çeken "gizli tuzak" adlı top saklama hareketi gibi çeşitli top saklama teknikleri eklendi.

Topu alırken veya adam geçerken çeşitli kombinasyonlar oyuncuları bekliyor olacak. Rakiplerinizi başınızı, göğsünüzü, dizinizi ve ayaklarınızı kullanarak tüm vücudunuzla etkileyebileceksiniz.

Dinamik Taktikler

Takımınızın ön hazırlığı ve oyun içi taktik düzenlemelerinde daha fazla kontrol seviyesi elde etmek için Dinamik Taktikler kullanabileceksiniz. Farklı formasyonlar, personel, talimatlar ve daha fazlasını içerebilen taktiksel yaklaşımlar kurarak bunları yön tuşlarına (D-pad) bağlayabilecek, böylece maç içinde istediğiniz zaman değiştirebileceksiniz. Oyuncuları seçebilecek, dizilişi ayarlayabilecek, rol atayabilecek, talimat verebilecek ve taktiklerinizi özelleştirebileceksiniz.

FIFA 19 Dinamik Taktikler

Dinamik Taktikler ayrıca taktiklerin maçlarda nasıl işleyeceğini değiştirerek, taktiksel kontrolünüzü yapacak ve sahada görsel olarak daha belirgin değişiklikler sunacak. 50/50 mücadelelerle sahanın her noktasında topsuz alan mücadelelerinin sonucunu kullanıcı reaksiyonları ve oyuncu nitelikleri belirleyecek. Geliştirilmiş yapay zeka ve mekansal farkındalık sayesinde artık topu kontrol etmek için girilen her mücadele daha da önemli.

Zamanlamalı Bitiricilik

FIFA 19'da sunulacak tüm yeniliklere rağmen, Zamanlamalı Bitiricilik, oyuncuların ilgisini en çok çekecek özellik olacak gibi görünüyor. Atılan şutlara, hedefe giden yolda potansiyel olarak önemli derecede isabetlilik ve güç artışı sağlayabilecek bir katman ekliyor.

FIFA 19 Zamanlamalı Bitiricilik

Doğru zamanlamalı vuruşların isabeti ve gücü yüksek olurken, kötü zamanlamalı vuruşların kaleyi bulması daha zor olacak. Vuruş esnasında "şut" düğmesine iki kez basarak zamanlamalı bitiricilik devreye sokulabilecek. İkinci basışınızın doğruluğu, vuruşunuzun isabetliliğini belirleyecek.

Kısaca dünyanın en iddialı futbol oyun serisi, FIFA 19 ile şimdiye kadarki en iyi özelliklerinden bazılarıyla geri dönüyor. Yeni özellikler hakkında daha fazla bilgiye EA Sports FIFA 19 resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, FIFA 19 hakkında daha fazla habere buradan erişebilirsiniz.