FIFA 19’da yapay zekaya gelen nerf oyuncuları sevindirdi

EA, FIFA 19 için belki de topluluk tarafından en çok talep edilen nerfi oyuna ekleyen bir yama yayınladı. Güncelleme AI (yapay zeka) takım arkadaşlarının savunma etkinliğini azaltıyor.

Özellikle FIFA 19 oyuncuları bilgisayarın işleri mahvetmesindense, kendileri daha çok kontrol sahibi olmayı etkili bir strateji olarak memnuniyetle karşıladı. Ayrıca bu düzeltme Squad Battles‘taki gibi inatçı yapay zeka kontrollü takımları dengelemeye de yardımcı olacak.

Yama, YZ takım arkadaşı tarafından kontrol edilen savunmacının şut engelleme etkinliğini azaltıyor. YZ savunmacılar şutu engellemek için müdahele öncesi atılma mesafeleri düşürüldüğü için daha az etkili olacaklar.

İlginç bir şekilde savunma baskısı ile oynamak yorgunluk etkisini artırıyor. Değişiklikle oyun planınızla sabit bir baskıyla oynarken veya takım halinde presin aktif olması yorgunluk için en büyük etkiye sahip olacak. Çevrimiçi modda kullanılan en popüler iki strateji olduğundan, güncelleme FIFA 19 Ultimate Team metasını sarsacaktır.

Yama ayrıca FIFA 19’da iyi zamanlanan kayarak müdaheleleri daha etkili kılıyor ve oyuncuları elle savunmaya teşvik ediyor. Topun kayarak müdahele etikten sonra topu süren oyuncudan daha fazla uzaklaşması sağlanarak ve kaybetme eğilimi artırılıyor.

Legendary veya Ultimate zorlukta yapay zeka kontrollü oyuncuların savumada tek pas sayıları düşürüldü. Bu, bu zorluk seviyelerinde bilgisayara karşı oynama zorluğu için önemli bir zayıflatma. Örneğin, Kadro Savaşları gibi pozisyonu kaybettikten sonra topu almayı kolaylaştıracak.

FIFA 19 son günlerde zor zamanlar geçiriyordu ve Ultimate Team hatalarıyla boğuşuyordu. Hafta sonu boyunca bağlantı sorunları çevrimiçi deneyimi baltaladı, öyle ki EA Hafta Sonu ligini bir gün uzatma kararı aldı.

Son olarak ilginç bir hata düzeltmesi daha yapıldı. Bazen seyirciler takım bayrağı yerine büyük bir yan hakemin bayrağını sallarken görülebiliyorlardı… Değişikliklerin tam listesine EA’nın resmi FIFA forumundan erişebilirsiniz. FIFA 19 için tüm haber ve güncellemelerimize buradan ulaşabilirsiniz.