FIFA 19 Ultimate Team’in yeni modu: Division Rivals

FIFA 19 Ultimate Team, Division Rivals adlı yeni bir moda sahip. Oyuncular, Division Rivals modunda dünyanın her yerinden benzer beceri seviyesindeki oyuncuları yenmeye çalışacaklar. FUT 19’un bu yepyeni modunda, ekibinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek haftalık ödüller arasından seçim yapmak üzere Liginizdeki diğer kişilere karşı rekabet edeceksiniz.

FIFA 19 Division Rivals dereceli oyun kavramı sunuyor

Öncelikle beceri seviyelerini belirlemek için yerleştirme eşleşmeleri oynanacak. Daha sonra Oyuncular 10 ligden birine yerleştirilecek ve ilerlemeleri yetenek derecelerine bağlı olacak. Division Rivals, beceri derecelendirme açısından oyuncuların ne durumda olduklarını gösterecek.

FIFA 19 Division Rivals fifa 19

FIFA 19’da her hafta, Squad Battles (Kadro Savaşları) moduna benzer şekilde, sıralama ve ödüller için liginizdeki oyunculara karşı haftalık yarışmalarda rekabet edeceksiniz. Merdivende beş basamak var ve her haftalık yarışmanın sonunda, bir sonraki sıraya doğru ilerliyorsunuz. Ayrıca haftalık ödüller de kazanacaksınız.

FIFA 19 haftalık ödüller fifa 19

Haftalık yarışma havuzunuz, bölümünüzü belirleyen genel yetenek dereceniz tarafından belirlenir. Haftalık puanınız tarafından belirlenen dereceniz, o hafta için ödüllerinizi belirler.

Bunların yanı sıra Champions Points olarak adlandırılan Division Rivals ile biriktirdiğiniz başka bir puan seti daha var. Champions Points, Haftasonu Ligi’ne katılmaya hak kazanmak için kullanılır. Yani, FUT 19’da, Rivals, Haftasonu Ligi‘ne katılmanın yeni yolu olarak, önceki FIFA oyunlarındaki günlük eleme turnuvasının yerini alıyor.

FIFA 19’daki Şampiyon puanlarının saklanabilir olacağını da hatırlatalım. Yani, bu haftaki Hafta Sonu Ligi’nde yarışmak için yeterli puan kazanırsanız, ancak her ne sebeple olursa olsun, bu hafta sonu FIFA 19 oynayamazsanız, onları oynayabilir ve daha sonra kullanabilirsiniz. Ancak, eleme ilerlemesini biriktiremez, Hafta Sonu Ligi’ne iki kez giriş yapamazsınız.

İlginç bir şekilde, sıralamanız belirlendiğinde, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı ödül sunulacak. Bu ödüllerden biri ekstra Şampiyon Puanı. Yani, o hafta için Haftasonu Ligi’ne katılmaya hak kazanamayabilirsiniz, ancak bu ekstra puanları kullanırsanız, katılabilirsiniz.

Bu arada, FIFA 19’un yeni paket açma ara sahnesi var ve aynı şekilde çalışan Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi öğeleri, Haftanın Takımı öğeleri gibi işleyecek. Öğeleri transfer pazarına koymak için sağ çubuğu yukarı ya da hızlı satış yapmak için aşağı kaydırabilirsiniz. Kulübünüze göndermek içinse çubuğu tıklayın. Bu yeni sıralama sistemi, paketlerinizi hızlı bir şekilde yönetmenizi sağlayacak.

FIFA 19 paket açma fifa 19FIFA 19’da yeni bir Oyuncu Seçimi paket tipi var. Bu, iki ve beş oyuncu arasında bir geliş şansı sağlar. Örneğin; Neymar benim için iyi olabilir, ancak örneğin kimya için bir başkasına iyi olmayabilir. Oyuncu seçimi paketinde, oyuncular elde ettikleri şeylerde daha fazla kontrole sahip oluyor, çeşitli oyuncular çıkıyor ve takımınıza ne kadar uygun olduğu konusunda seçim yapmak zorundasınız.

Ve son olarak, FIFA 19’un İkonları; Rivaldo, Cruyff, Lampard, Eusebio, Seedorf, Raul, Makelele, Gerrard, Klose, Cannavaro’yu içeriyor. Ayrıca daha fazlasının açıklanması bekleniyor. FIFA 19 hakkındaki diğer haberlerimize buradan erişerek takipte kalın.