Ronaldo ve Messi, FIFA serisinde ilk kez aynı puanı aldı!

EA Sports, FIFA 19‘daki en iyi 100 oyuncuyu açıkladı ve Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo aynı genel reytinge sahipler.

Messi ve Ronaldo ilk kez FIFA 19’da aynı puanı aldılar

Her iki oyuncu da tahmin edeceğiniz gibi FIFA serisinde yıllarca üst sırayı kapattılar ve oyuncu puanlarında zirveyi belirlediler. Ama daha önce hiç aynı puana sahip olmamışlardı. Messi ve Ronaldo dünyanın en iyi iki futbolcusu olarak FIFA 19‘da 94 puan aldılar. FIFA 18’de Messi, Ronaldo’nun bir puan gerisindeydi ve 93 puana sahipti.

Ronaldo 94 puanı FIFA 19 kapak yıldızı ve Juventus’un büyük transferi olarak korudu.

FIFA 19 Cristiano Ronaldo fifa 19

“FIFA 19 kapak yıldızının kariyeri ödüller ve kupalarla dolu, ancak bu sezon Juventus’a yaptığı yüksek profilli transferinden sonra, Ronaldo’nun kupalara doymadığı anlaşılıyor. Portekizli, dünyanın en iyisi gibi oynamaya devam ediyor ve puanları inanılmaz derecede yetenekli bir oyuncu olduğunun kanıtı. Ronaldo sağlı sollu ataklarla ve 90 Hız, 90 Dribbling puanıyla savunmacıların kabusu olmaya devam ediyor. Ancak futbolun en iyi ileri oyuncusu 93 Şut ile doğuştan bir bitirici ve kaleyi bulma ihtimali, kaçırma ihtimalinden çok daha yüksek.”

Ve diğer yanda genel puanına bir puan daha ekleyen Lionel Messi!

FIFA 19 Lionel Messi fifa 19

“Yıllarca rekorlar kırıp kupalar kazandıktan sonra Arjantinli atak oyuncusu şüphesiz yine oyunun en iyilerinden biri olmayı başardı. Messi’nin yetenekleri ve becerileri onu çok yönlü hale getiriyor; 96 Dribbling, tekniğinin neden dünyanın en iyisi olduğunu gösteriyor ve 88 Pas ona çok az sayıda oyuncunun yaklaşabileceği bir oyunculuk yeteneği kazandırıyor. Tüm bunları 91 Şut puanı ile birleştirin ve Messi’nin neden her zaman gol rekorlarının kıyısında dolaştığını anlayabilirsiniz. Hepsi gerçek bir futbol efsanesi için tarifin bir parçası.”

Diğer yandan, Bayern Münih’in forvet oyuncusu Robert Lewandowski, Milan’ın ileri uçtaki gol ümidi Gonzalo Higuaín ve Bayern’in efsanevi kalecisi Manuel Neuer ilk 10’daki yerlerini devrettiler. İşte FIFA 19‘un en iyi 10 oyuncusu:

  1. Ronaldo
  2. Messi
  3. Neymar
  4. Modrić
  5. De Bruyne
  6. Hazard
  7. Ramos
  8. Suarez
  9. De Gea
  10. Kroos