FIFA 19 FUT oyuncularını Jeton paylaşımı konusunda uyarıyor

FIFA 19‘un Ultimate Team modu oyun içi mesajlarla başlıyor ve bu mesajlardan biri oyuncuları Jeton dağıtımına karşı uyarıyor.

FIFA 19’la FUT Jeton sitelerine karşı savaş sürüyor

EA Sports’un üçüncü parti FUT Jeton satıcılarına karşı savaşı uzun zamandır sürüyor. FUT paketleri ve Jetonları almanıza, Jetonlarınızı ve hatta hesaplarınızı satmanıza izin veren çok sayıda web sitesi var. Kısacası, EA’in yıllar boyunca mücadele etmesine ve girişimlerine rağmen FIFA Ultimate Team kara borsası çok geniş.

FIFA 19 erken erişiminde FUT oyuncuları, Jeton dağıtımı hakkında oyun içi bir mesajla karşılaşıyor. Mesajda FUT kullanıcıları oyuncularını “adil bir market değerinde transfer etmeleri” için uyarılıyor. Bunun dışında bir kullanım Jeton dağıtımı olarak kabul ediliyor ve EA bunun için sizi oyundan yasaklayabilir.

FIFA 19 FUT Jeton uyarısı fifa 19

Uyarı, FIFA 19‘daki olası Jeton dağıtımı örneklerini göstererek devam ediyor:

– Fut Jetonları almak ya da satmak.
– Başka bir oyuncuya FUT Jetonu vermek veya almak.
– FUT Jetonları hediye etmek ya da hediye olarak almak.
– Sahip olduğunuz ya da başka bir oyuncunun sahip olduğu hesaplar arasında Jeton transferi.

Yani Jeton konusunda bu yıl yeni bir şey yok. Ancak eşya kutuları üzerinden devam eden hükümet kararları daha büyük önem taşımakta. Belçika gibi bazı ülkeler artık eşya kutularını bir tür kumar olarak görüyor ve değişiklik talep ediyor.

Belirleyici faktörlerden biri, gerçek parayla oyun içi öğeler alma özelliği. EA, Belçika’da FIFA’nın sistemini değiştirmeyi reddetti ve eşya kutuları ve FIFA, FUT kart paketlerinin kumar olmadığını savunuyor. EA’in patronu Andrew Wilson, Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada: “FIFA Ultimate Team veya eşya sandıklarının kumar olduğuna inanmıyoruz.” dedi.

FIFA 19 bir yandan kara borsayla savaşını sürdürürken, diğer yandan yaptırımlara boyun eğmemeye çalışıyor. Eh, oyun devi nasıl kazanacağını biliyor…

FIFA 19 hakkında daha fazla haber, içerik ve inceleme için yazılarımızı takip edebilirsiniz.