Far Cry 5’in devam oyunu Far Cry: New Dawn duyuruldu!

Ubisoft’tan gelen tanıtım ve oyunun kapak sanatının sızmasının ardından yeni Far Cry oyunu heyecanı herkesi sarmıştı. Henüz Far Cry 5’i bitirmediyseniz elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Sonunda Far Cry: New Dawn duyuruldu ve görünüşe göre Joseph Seed’le olan son yüzleşmenizle her şey sona ermiyor. Tahmin ettiği gibi dünyanın sonu, nükleer silahların dünyayı yok etmesiyle geliyor. Her şey bittikten sonra sadece sen ve o birlikte bir sığınakta yaşıyorsunuz. Nükleer serpintiden doğan şey, yeni bir kıyamet sonrası dünya. Tıpkı Seed’in Hope Country’si gibi.

Far Cry: New Dawn, Far Cry 5’ten 17 yıl sonrasında yeni bir dünya sunuyor. Highwaymen olarak bilinen acımasız bir grup ve ikiz kız kardeşler Mickey ve Lou tarafından yönetiliyor. Bu grup Hope County’de kıyamet sonrası dünyayı fırsata çeviriyor ve oluşan çeşitli toplulukları kullanıyor. Yeni oyunda; topraklarını Mickey, Lou ve Highwaymen grubuna karşı korumaya çalışan Survivors adlı bir topluluğa yardım edeceğiz. İşte Far Cry: New Dawn için yayınlanan tanıtım videosu:

Ubisoft kıyamet sonrası modasına uyuyor ve yeni oyunda dünyayı harap eden büyük felaketten etkilenen ölümcül manzaralar ve vahşi hayatla karşı karşıya kalacağız. Guns for Hire ve Fangs for Hire, oyuncuların seçim yapabilmeleri için bir geri dönüş yapıyorlar. Ubisoft, aynı zamanda, Joseph Seed, The Father’ın dönüşü de dahil olmak üzere bazı tanıdık yüzler vadediyor. Fragmanın sonunda Seed’i görebilirsiniz.

Aryıca Hope County dışındaki bölgelere benzersiz keşifler de sunulacak. Amerika’nın zorlu bataklık bölgelerini, kanyonlarını ve kıyı bölgelerini göreceksiniz. Oyunda tekrar oynanabilirliği artırmak ve ilgi çekici yeni deneyimler için ileri karakollar ve yolculuklar rastgele oluşturuluyor.

Nükleer saldırı sonrası Hope County’i deneyimlemek için çok beklemeyeceğiz. Far Cry: New Dawn, 15 Şubat 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’de 39.99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.