Fallout 76’nın PVP modu detaylı olarak açıklandı!

Fallout 76 hakkında şimdiye kadarki en büyük endişelerden biri, PvP modunun nasıl işleyeceği oldu. QuakeCon 2018’de konuşan Bethesda Game Studios yöneticisi Todd Howard, tam olarak nasıl çalışacağını açıkladı.

Fallout 76 PVP ve PVE modlarını içerecek

Howard’a göre Fallout 76 hem PvE hem de PvP modlarını içerecek. PVP’ye katılmak için saldıran bir oyuncuya aktif olarak yanıt vermeniz gerekecek. Eğer başka bir oyuncuya saldırarak rastgele bir şekilde başlıyorsanız, bu önemli ölçüde daha az hasar verecek. Eğer yanıt olarak geri hasar alırsanız, saldırı normal seviyelere ölçeklenecek. Yoksa, düşük hasar vermeye devam ediyorsunuz.

Fallout 76’da bu şekilde birisini öldürebilirsiniz, ancak bunu yapan bir oyuncu “aranan bir katil” olarak işaretleniyor. Howard; oyuncuların ödül, deneyim, ganimet veya herhangi başka bir şey almamakla beraber, haritada herkesin göreceği şekilde işaretleneceklerini söyledi. Bu arada, işaretli oyuncular artık mini haritada herhangi bir oyuncu göstergesini göremeyecekler.

Fallout 76 PvP fallout 76

Howard, diğer oyunculara sorun çıkaran oyuncuları ilginç bir içeriğe dönüştürmek istediklerini söyledi. Eğer bir oyuncu öldürülürse, katilin cebinden doğrudan ödenen bir Cap ödülü kazanır. Bu yüzden Fallout 76’da hem kurallara göre oynamak hem de onları kıranları avlamak için bir teşvik var.

PvP modunda 5. seviyeye kadar başka sistemler de var. Oyuncular da kendilerini “barışçıl” olarak ilan edecekler ve saldırıları PvP’yi hiç başlatmayacak. Bu, oyuncuların birisinin kurşunlarının önünde atlayarak savaşa başlamalarını önleyecek. Ayrıca belirli oyuncuları engellemeyi de seçebilirsiniz, bu da sizi harita üzerinde birbirinizden saklar.

Fallout 76 oyuncuları ayrıca PvP’de kendilerinden daha yüksek seviyelere sahip oyuncuları yenerek daha fazla ödül kazanacaklar, yani sizden daha zayıf biriyle mücadele etmenin bir anlamı olmayacak. Ek olarak, silah hasarı PvP’ye göre normalleştirilir ve bir bıçak ile minigun arasındaki farkı önemli kılar. Fakat PvE dengesinde olduğu gibi tek taraflı değil.

 

Fallout 76 çok oyunculu fallout 76

Fallout 76’da ölüm büyük kayıp yaşatmayacak. Tüm önemsiz şeylerinizi, inşa etmek için kullanılan yapı malzemelerini kaybedeceksiniz, ancak silahlarınız ve değerli eşyalarınız hariç. PvP’de ölürseniz, daha sonra en yakın hızlı seyahat noktasında ücretsiz olarak doğabilir, ya da küçük bir Cap maliyetine daha uzak bir yere gidebilirsiniz. Bu noktada, eğer isterseniz geri dönebilir ve eşyalarınızı geri toplayabilirsiniz.

Bethesda ayrıca, Fallout 76’da herhangi bir oyuncunun yapısını yok eden PvP nükleer silahı hakkında da konuştu. Bethesda, Blueprint sisteminin her zaman başka bir yerde kolayca yeniden inşa etmenizi veya istediğiniz zaman terkedip gitmenizi sağlaması nedeniyle, bunun büyük bir sorun olmadığını açıkladı.

Fallout 76 hakkında daha fazla haber ve içeriğe buradan erişebilirsiniz.