Fallout 76’nın 47 GB’lık ilk büyük güncellemesi yayınlandı

Fallout 76‘nın ilk büyük yaması PlayStation 4‘te yayınlandı. Bethesda güncellemenin büyük olacağını duyurduğunda şaka yapmıyordu.

Dev yama 47.258 GB‘lık boyuta sahip ve Fallout 76’yı 1.02 sürümüne yükseltiyor. Yama yayınlanmadan önce oyun PS4’te 53.04 GB alana sahipti. Yama sonrası Fallout 76 artık 53.23 GB’a yükseldi ve güncelleme önceden var olan dosyaların çoğunu değiştirdi.

Gelen bildirimler yamanın Xbox One’a benzer bir boyutla geldiğini, ancak PC’de 15 GB gibi çok daha küçük boyutlu olduğunu gösteriyor.

Fallout 76 ilk büyük güncelleme fallout 76

Yama notlarına göre Bureau of Tourism görevindeki hatalar düzeltild. Ayrıca Fallout 76’nın performans ve gecikme sorunları ele alındı. Sanat ve Grafikler, Düşmanlar, C.A.M.P., Görevler ve Kullanıcı Arayüzü başlıkları altında bazı güncellemelerin yanı sıra PvP modunda aşağıdaki değişiklikler yapıldı:

  • Pacifist Modu: Başka bir oyuncu tarafından sahip olunan Workshop’a saldıran ve PvP’ye katılan Pacifist Modu etkin oyuncular artık düşman oldukları sürece oyuncuya tam hasar verecekler.
  • Yeniden Doğma: PvP mücadelesi sırasında öldükten sonra Respawn seçeneğini seçmek artık herhangi bir aktif düşman durumunu diğer oyuncular için temizleyecek.
  • İntikam Peşinde: Başka bir oyuncu tarafından öldürüldükten sonra Seek Revenge seçeneğini seçerken kapak ödülleri artık doğru bir şekilde görüntülenecek.
  • İntikam Peşinde: İntikam peşindeki oyuncu, başka bir oyuncu tarafından hedef alındığında ödül miktarı artık o oyuncuyu öldürünce kazanılabilecek doğru sayıda Kapak gösterecek.

Bethesda: “Bu güncelleme ilerleyen yamalar için beklentilerle karşılaştırıldığında daha büyük olacak. Düzenli güncellemeler her zaman boyut olarak değişecek, ancak gelecekteki güncellemeler karşılaştırıldığında çok daha küçük olacak. Planımız her güncellemede neler ele aldığımızı detaylandıran yama notlarıyla Fallout 76’yı düzenli olarak güncellemek.” demişti.

Geliştiriciler Fallout 76’yı uzunca bir süre daha desteklemeyi düşünüyor, öyle ki sonsuza kadar.