Fallout 76 çevrimdışı seçeneğe sahip olmayacak

Bethesda tartışmalı bir söylentiyi takiben, E3 2018’de açıkladığı Fallout 76‘nın çevrimiçi odaklı bir oyun olduğunu doğruladı. Ancak, çevrimiçi oyuncular kontrol edilemeyen karakterlerle değişirse oyun yalnız olarak deneyimlenebilecek.

Fallout 76’nın çevrimiçi fonksiyonları kapatılamayacak

Ancak Fallout 76’da çevrimiçi fonksiyonları kapatma seçeneği olmayacak. RPG serisindeki yeni oyun sunucu tabanlı ve her zaman çevrimiçi kalacak. Bethesda’nın Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Pete Hines, Twitter hesabından haberi doğruladı.

Fallout 76 çok oyunculu fallout 76

Geçmişte Hines, Fallout 76‘nın çok oyunculu deneyiminin, beklenildiği gibi olmayacağının altını çizmiş ve şöyle açıklamıştı:

“… Bence daha fazla bilgi ortaya çıktıkça ve insanlar oyunda tonlarca insan olmayacağını anlıyorlar. Kıyamet sonrası, düzinelerce insan olacak, yüzlerce değil. Sizi kovalayan ve defalarca öldüren biri de olmayacak. Oyun sadece buna izin vermiyor. PvP bir meydan okuma sistemi, ‘gördüğünüz herkesi öldürün’ sistemi değil. İnsanların rol yapmalarını istiyoruz.”

Bethesda takipçilere Fallout 76’nın neler sunacağını tam olarak anlamaları için büyük adımlar attı. Örneği, oyuncuların diğerleriyle nasıl etkileşimde bulunacağını akıllıca sergileyen animasyon yayınladı.

Fallout 76‘yı denemek isteyenler için, Ekim ayında B.E.T.A. düzenlenecek. Beta sürümündeki ilerleme, tam oyun yayınlandığında aktarılacak.