Fallout 76 için yeni PvP modu ve daha fazla sığınak yolda

Bethesda’nın Fallout 76 oyuncuları için yayınladığı “Inside the Vault” yazısı, bu yıl gelecek yeni Sığınaklardan ve Oyuncu Satışı (Player Vending) gibi yeni özelliklerden bahsetti.

11 Aralık’ta yayınlanan güncellemenin ardından (konsol oyuncuları için planlanandan biraz daha geç gelse de) Bethesda’nın Ocak ayında yine büyük bir güncelleme planı var. Yeni Fallout 76 güncellemesinin yayın tarihine ve içeriğine ilişkin kesin ayrıntılar belirtilmese de, kısa süre sonra yama notlarıyla birlikte gelmesi planlanıyor.

Bethesda: “Bu ayın ilerleyen zamanlarında Fallout 76 için yeni yamalar ve çözümler sunacağız. 11 Aralık tarihli güncellememizde olduğu gibi, geri bildirimde bulunduğunuz birçok konuyu ele alacak büyük bir güncellememiz olacak. Tam yama notları yakında gelecek.” açıklamasını yaptı.

Fallout 76 çok oyunculu fallout 76

Fallout 76’ya yeni ve sınırsız bir PvP modunun geleceği daha önce ortaya çıkmıştı. Görünüşe göre bu kadarla kalmayacak. Bethesda yeni görevler, haftalık oyun içi etkinlikleri, yeni sığınaklar, yeni PvP modu, Oyuncu Satışları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeniliğin yolda olduğunu belirtti.

Yeni Sığınaklar, görevler ve oyun içi etkinlikler, oyuncuların daha fazla içerikle meşgul olmalarını sağlama yolu olacak. Ayrıca sıkça talep edilen Oyuncu Satışı (Player Vending) özelliği de gelecek. Nasıl çalıştığını bilmesek de ancak oyuncuların kıyamet sonrası Batı Virginia’da mağaza kurma ihtimali heyecan verici. Ancak kafamızda birçok soru var: eşyaların fiyatını belirleyebilecek miyiz yoksa global bir fiyat listesi mi olacak? Kamptan mı satacağız yoksa otomattan mı satacağız? Kamptan satarsak, kendimizi haritada satıcı olarak işaretleyebilecek miyiz?

Fallout 76 kötü bir çıkış yaptı ve sürekli sorunlarla anıldı. Ancak Bethesda oyunu yeniden inşa etmeye çalıştığından, 2019 Fallout 76 için çok önemli bir yıl.