Fallout 76’da Brotherhood of Steel’in varlığı açıklandı

Fallout oyuncuları hikayeleri göz ardı etmiyorlar ve Bethesda, geçtiğimiz hafta Brotherhood of Steel için Fallout 76‘da geriye dönük değişiklik yapıldığını ileriye süren bir açıklama yaparak örgütlenmenin köklerini tartışmaya açtı.

Tartışma, Brotherhood of Steel‘in Appalachia’daki (Fallout’ta Batı Virginia olarak tasarlanan bölge) oluşumundan bahseden Fallout 76‘daki oyun içi bir nottan kaynaklandı. Pek çok hayran için bu sorunlu bir durumdu. Fallout hikayesine göre, Brotherhood of Steel 2150 yılına kadar Kaliforniya sığınağından ortaya çıkmamalıydı. Ancak Fallout 76, ülkenin diğer ucunda, 2102’de geçiyor. Bu nedenle, herkesin aklındaki soru şuydu: Dünyadaki nükleer savaş sonrası kıyamette Kardeşlik nasıl Appalachia’ya bu kadar çabuk ulaştı?

Brotherhood of Steel Fallout 76’da nasıl var oldu?

Bethesda’nın Instagram paylaşımı, örgütün Batı Virginia’daki varlığını açıkladı.

Fallout 76 Brotherhood of Steel fallout 76

Paylaşıma göre, Brotherhood of Steel’i oluşturacak askerler, 2077 Kasım’ında Büyük Savaş’ın sona ermesinden bir ay sonra, Kaliforniya’daki Lost Hills sığınağına ulaştılar. Örgüt Kaptan Roger Maxson tarafından oluşturulduktan sonra, Kardeşlik “Amerika’ya ulaşmalarını sağlamak için çalışan bir uyduyu kullanmıştı… Appalachia’ya kadar.”

Bethesda’nın açıklamasına bakıldığında, örgüt Batı Virginia’da hayatta kalan bir askeri şube ile temas kurduğu ve Appalachia’da ayrı bir birim oluşturmak için uydu bağlantısını kullandığı anlaşılıyor. Appalachia kesiminin bölgeye nasıl bu kadar hızlı gelip kurulduğunu ortaya koyduğu için makul bir açıklama gibi görünüyor.

Bazıları, Bethesda’nın “bu karmaşadan kaçınmak” için Fallout 76’da tamamen yeni bir askeri örgüt oluşturması gerektiğini savunsa da, çoğu Bethesda’nın hikayesini kabul etti. Ancak bizce yine de Brotherhood of Steel’in ilk yıllarında belgelenmemiş birçok boşluk var.

Bethesda Fallout 76 için beta düzenleyecek ve ilk olarak Xbox One’da 23 Ekim’de başlayacak. PlayStation 4 ve PC oyuncuları 30 Ekim’de betaya erişebilecekler. Fallout 76 hakkında bugüne kadar ortaya çıkan tüm haber ve güncellemelere buradan ulaşabilirsiniz.