Fallout 76 açık betasına katılmanın tek yolu ön sipariş

Fallout 76‘nın çıkışına yaklaşık iki ay kalmasına rağmen, oyunun açık beta sürümü ile ilgili ayrıntılar oldukça az. Elimizde net olan bilgilerden biri; oyunun ön siparişinin betaya erişim sağlamasıydı.

Fallout 76 Açık Betaya katılmak için tek yol ön sipariş

Ön sipariş vermeyen oyuncuların eğlenceye katılma şansı kalmadı. Bethesda’nın Global Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Pete Hines’e göre, açık betaya girmenin tek yolu, Fallout 76‘yı ön sipariş vermek.

Hines, Fallout açık betasına ön sipariş vermeden katılma şansını soran bir Twitter kullanıcısına: “hayır. sıfır şans.” cevabını verdi.

Fallout 76 çok oyunculu fallout 76

Talihsiz, ancak şaşırtıcı olmayan bir durum. Oyuncuların beta erişimi için ön sipariş vermelerini gerektiren çok oyunculu oyunlar arasında yaygın bir uygulama. Bununla birlikte, başka yollarla erişim sağlayan şirketlerin de bazı örnekleri var. Örneğin, internet sağlayıcısı Xfinity müşterilerinin Call of Duty: Black Ops 4‘ün beta sürümüne katılmalarına izin verildi. Ubisoft da The Division 2‘yi ön sipariş veren kullanıcılara anında erişim izni verirken, oyunun web sitesinde oturum açan kullanıcılara satın alma taahhüdü olmaksızın katılım şansı veriyor.

Fallout 76’nın beta sürümü Ekim’de yayınlanacak, ancak henüz net bir tarih belirlenmedi.Oyuncuların Fallout 76 B.E.T.A. sürümündeki ilerlemeleri tam oyuna taşınacak ve kaldıkları yerden devam edebilecekler.