Epic Games, Control için 10 milyon dolardan fazla ödemiş

Control’un yayıncısı 505 Games’in ana şirketi olan Digital Bros. tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, oyunun PC platformunda Epic Games Store’a özel olması Epic Games’ten 9.49 milyon euro (yaklaşık 10.5 milyon dolar) ödeme aldıklarını açıkladılar.

Niko Partners analisti Daniel Ahmad‘ın çevirdiği rapor, bir önceki mali yılda çeşitli dijital platformların yaptığı ödemeyi ortaya koyuyor ve Epic Games listenin zirvesinde. Ödemenin %55’inin 505 Games’e gittiği, yapılan ödemenin tamamen Control için olduğu ve Sony veya Microsoft’tan herhangi bir ödeme alınmadığı da açıklanıyor.

Farklı büyüklükteki pek çok geliştirici daha önce de Epic Games mağazasıyla yapılan anlaşmaların karlı olduğuna işaret ediyordu. Ancak rakamlar ilk defa paylaşıldı. Platforma özel anlaşmadan elde edilen gelirin satışlardan elde edilenden ayrı olduğunu hatırlatalım.

PAX West 2019’da yapılan bir röportajda Control’un anlatı tasarımcısı Brooke Maggs oyunda kadın bir kahramana sahip olmanın önemini vurgulamıştı. Ayrıca yaklaşmakta yeni DLC içerikleri hakkında da konuşan Maggs, hikayedeki bazı noktaları birleştireceğini açıklamıştı. Control son güncellemelerde kararlılık iyileştirmelerinin yanı sıra çeşitli hata düzeltmeleri aldı. Kare hızının özel olarak optimize edildiği belirtildi.

Control şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.