Eastshade büyüleyici manzaralarını konsollara taşıyor

Eastshade adası seyahat etmeyi seven ressamlar tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Eastshade keşfe ve araştırmaya odaklı bir açık dünya oyunu ve 21 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelecek.

Eastshade Şubat ayında PC (Steam) platformuna geldi ve oyuncular tarafından olumlu karşılandı. Dünyasının güzelliği ve sakinleştirici özellikleri ile büyüleyici görünüyor. Oyunda Eastshade adasına seyahat eden bir ressam rolündesiniz ve elinizde şövaleyle açık dünyayı keşfedip, sayısız manzarayı yeniden yaratmaya çalışacaksınız. Ayrıca ada sakinleriyle tanışacak, adadaki yaşamlarını öğrenecek, arkadaş edinecek ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım edeceksiniz.

Yine de her şey sanıldığı kadar basit değil. Eastshade adası ayrıca birçok gizem ve sırra ev sahipliği yapıyor. Manzaralar oldukça huzurlu görünüyor. Fakat oyuncuların derinlemesine keşfedecekleri büyük bir açık dünyaya dalması gerekecek.

Oyunun konsol lansmanını duyuran geliştirici Eastshade Studios yepyeni bir fragman da yayınladı:

Eastshade Studios, Ghost of Tsushima‘nın geliştiricisi Sucker Punch’ın eski ortam sanatçısı olan Daniel Weinbaum tarafından kurulmuştur. Weinbaum’un Sucker Punch’tan ayrılmasının ardından PS4’te piyasaya sürülen ilk projesi 2017’de çıkan birinci şahıs keşif ve macera oyunu Leaving Lyndow olmuştu.