EA ve DICE Battlefield 5 için 4 yeni harita tanıttı

EA, Battlefield 5 oyuncularını EA Play 2019 öncesi heyecanlandıracak içerikler tanıttı. Yayıncı, popüler nişancı oyununun 4. içerik dalgası için “Chapter 4: Defying the Odds” fragmanını yayınladı. Dört yeni harita oynanış görüntüleriyle brlikte sunuldu ve 8 Haziran 2018’de daha fazla bilgi geleceği belirtildi.

Ayrıca, oyuncuları Pasifik’te bir yolculuğa götürecek gibi görünen ileriye dönük bir içerik hakkında da fikir edindik. Battlefield 5’in son ücretsiz Mercury haritası güncellemesi 30 Mayıs gelmişti ve geliştirici yeni sürprizlerle geri döndü. İşte heyecan verici atmosferi ve yeni haritalarıyla Battlefield 5 – Chapter 4: Defying the Odds fragmanı:

İçerik lansmanı 27 Haziran’da başlayacak ve ilk harita Battlefield 5’e gelecek. Ardından yaz boyunca her ay, her biri kendine has özellikler sunan yeni haritalar alacak. Provence haritası, Fransa’da konumlanıyor ve yakın menzilli bir savaş deneyimine sahip. bir diğer yakın menzilli harita Lofoten Adaları biraz daha açık olmakla birlikte, birçok patlayıcıya sahip görünüyor. Yunanistan’da yer alan Marita; bölümün bir parçası olarak yayınlanan iki 64 kişilik haritadan biri olacak. İkincisi, yoğun olarak araç tabanlı bir mücadeleye odaklanan Al Sundan.

Battlefield 5’in yeni haritaları oyuncuları yaz boyunca eğlendirecek içerikler sunacak olsa da, DICE sonbahar aylarını şimdiden planlıyor. Ekim ayında, oyuncular daha kentsel bir bölgede savaşacakları yeni bir harita olan “Yeraltı Operasyonu”nu (Operation Underground) deneyimleyecekler. 5. Bölüme kadar dolu dolu bir yaz geçireceğiz gibi görünüyor.

Yeni bölümden bahsetmişken, fragmanda yeni bölümle ilgili küçük bir ipucuyla sonlanıyor. Bir Japon askeri, Amerikalı bir asker tarafından alt ediliyor. Yaklaşmakta olan 5. Bölümün yeni bir savaş sahnesine sahip olacağını zaten biliyorduk ve bunların hepsi hikayenin büyük ölçüde Pasifik çevresinde geçeceğini doğruluyor. Pasifik henüz Battlefield 5’te ele alınmasa da yakında daha fazlasını öğreneceğiz.

EA’in 8 Haziran’daki canlı yayını sırasında çok daha fazla Battlefield 5 haberi duymayı bekliyoruz. Yayıncı EA 2019’da Battlefield 5’e tam 30 dakika ayrılacak. Etkinlikte yer alacak diğer oyunlar arasında Star Wars Jedi: Fallen Order, Apex Legends ve The Sims 4 de yer alıyor.