EA Sports, FIFA 19 için çapraz platform desteğini ele alabilir!

E3’te patlak veren çapraz platform tartışmaları alev almaya devam ediyor. Fortnite’ta ortaya çıkan sorunda; Epic hesabınızı PlayStation 4 sürümünde kullanan oyuncular, Nintendo Switch versiyonunda engelle karşılaşıyorlardı. Sony eleştirilerin odak noktası olmuşken, FIFA topluluğu çapraz platform desteğinin FIFA 19‘a gelip gelmeyeceğini merak ediyor.

Şu anda FIFA’nın çapraz platform desteği yok. PC oyuncularının PS4, Xbox One ve Nintendo Switch (PS4 oyuncuları Xbox One veya Switch oyuncuları ile eşleşemiyor…) platformlarındaki diğer oyuncularla eşleşmesini sağlayan Rocket League‘den farklı olarak FIFA, farklı platformlardaki oyuncuların birlikte oynamasına izin vermiyor.

FIFA oyuncuları, birden fazla platformda aynı hesabı kullanamıyor (Aynı hesabı konsol ve PC’de kalıcı bir FIFA Ultimate Team deneyimi için kullanma olanağına sahipler). Çevrimiçi FUT mağazası da piyasa etkinliğini sınırlıyor ve platformlara özel.

FIFA 19 platformlar arası destek sunabilir mi?

Platformlar arası oyunun FIFA 19 için harika olmasının birçok nedeni var. Geliştiriciler bunu kabul ediyor ve FIFA kreatif direktörü Matt Prior, E3’te bunun EA Sports’un ilgilendiği bir konu olduğunu söyledi.

Prior: “Bu baktığımız bir şey ve sık sık konuştuğumuz bir konu” dedi ve birinci parti politikalarını suçladı.

“Üzerinde çalışılacak bir çok konu var. Burada diplomatik olmaya çalışıyorum! Çeşitli birinci partilerle çalışmak için uğraşacak çok fazla sorun var. Ama Fortnite artık bunu PC’den konsola yapıyor. Tüketiciler açısından, topluluğu çok daha geniş tutar ve bu da onu daha da çekici kılar.”

Prior, platformlar arası oyunun FIFA 19‘a gelmesi konusunu kısa tutsa da umutları tazeledi.