Dying Light 2 ilk oyuna göre büyük oranda geliştirildi!

Dying Light 2, Microsoft’un E3’teki konferansında açıklandı ve ilk oyunun ötesinde bir çok iyileştirme vadedildi. Yaratıcı Yönetmen Adrian Ciszewski devasa bir değişim vadetti ve en büyük değişimlerden biri gündüz / gece döngüsü.

Söylenenlerden çıkan ipuçlarına göre Dying Light 2’de gece artık bir daralma, kısıtlama değil. Savaş, görevlerin tamamlanması ve gezinti gibi her şeyde bir fırsat haline geliyor. Gün insanlar için ve gece de zombiler için var. Gece boyunca, savaşmak için daha fazla fırsat var. Karanlıkta kovalanmanın hala korkunç bir tecrübesi olsa da, sorun sadece kaçmak ve barınmak değil.

Öte yandan, gün boyunca bazıları daha büyük ve daha zorlu düşmanlar olan yaratıklar var. Yine de, ilk oyundaki salgından on beş yıl sonra, insanlar onlarla nasıl yaşayacaklarını ve varlıklarının verdiği zararla başa çıkmayı öğrendiler. Çoğunlukla onların farkında olmanız ve etrafınızın çevrilmediğinden emin olmanız gerekiyor.

Dying Light 2 dört kat daha büyük harita sunacak!

Harita, Dying Light: The Following genişlemesinden dört kat daha büyük ve şehirde daha fazla düşmanı barındıran belirli kısımlar olacak. Şehrin diğer kısımlarında yerleşik insan toplulukları olması nedeniyle bazı sokaklar ve mahalleler arındırılmış olacak. Bu, haritada keşif için çeşitli deneyimler oluşturacak. Ayrıca daha fazla insanın veya daha fazla enfektenin olduğu alanlar ile keşif daha az sıkıcı gelecektir.

Enfekteler kendi barınaklarında yaşıyorlar ve oralarda gün boyunca bulması çok zor olan öğeleri bulabileceksiniz. Gece, bu ödülleri avlamak için harika bir fırsat. Bu yapılar genellikle hasarlı olduğundan, zirveye ulaşmak ve keşfetmek için parkur becerilerinizi kullanmanız gerekecek.

Gece boyunca yapılabilecek şeylere dair daha fazla örnek var ama Techland henüz daha fazla açıklama yapmadı.

Dying Light 2’deki bu değişikliğin amacı; gecenin oyuncuların korktuğu bir anı olmasından çok, gün içinde yapamayacağınız şeyleri hissetme ve yapma fırsatı bulduğunuz oyunun bir parçası haline gelmesi.

Dying Light 2, PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlanacak