Doom Eternal’ın bestecisi heavy metal korosu kuruyor

Besteci Mick Gordon, tam olarak doğrulamasa da Doom Eternal için olması muhtemel, açıklanmayan bir proje için heavy metal korosu kuruyor.

Gordon, YouTube’taki takipçilerine hazırladığı videoda: “Şu anda bir video oyunu için müzik yazıyorum. Gerçekten bir koro ile kaydetmek istiyorum. Ancak bu proje için sıradan bir koro kaydetmek istemiyorum; tamamiyle Heavy Metal Çığlıklarından oluşan bir koro kaydetmek istiyorum.” diyor.

Yetenekli müzisyenleri arayan Gordon’a göre bu bir yarışma değil, bir davet. Çok sesli koroya katılmak isteyen adayların en az 18 yaşında olması, “killer metal seslerinin” demosunu sunması ve Austin, Teksas’a gelebilmeleri gerekiyor. Gordon’un ne kadar büyük bir koro kurmak istediği bilinmese de, hem kadın ve hem erkek adayları bekliyor. Son başvuru tarihi 1 Şubat ve kayıt oturumu Mart ayının ilk haftasında olacak.

Açıkçası, Gordon bunun ne hakkında olduğunu söylemese de, Bethesda Softworks’ün E3 2018‘deki açıklamasına göre kendisi Doom Eternal‘ın bestecisi ve tüm yeni soundtrackler için anlaşıldı. Gordon’un Doom Eternal’dan başka yan projeler için zamanı olduğunu sanmıyoruz.

Gordon’un bu tür bir koro için işe alma konusunda hiçbir deneyimi yok ve böyle bir ilanın daha önce yapıldığından emin değil. Adaylar kendi imkanlarıyla Teksas’a gidecekler ve ödeme alacaklar (ne kadar olduğu belirtilmedi).

İlgilenenler için Gordon’un başvuru formuna giderek “etkileyici” bir demo eklemeliler.

Doom Eternal‘ın oynanış ve hikaye detaylarına buradan erişebilirsiniz. Ayrıca öncesinde Doom Eternal için tek oyunculu bir DLC‘nin yolda olduğu belirtilmişti.