DiRT 5, PlayStation 5’e 120 FPS desteğiyle gelecek

Geliştirici Codemasters, yaklaşan yarış oyunu DiRT 5‘i geçtiğimiz ay PlayStation 4, Xbox One ve PC için duyurmuştu. Ancak popüler serinin yeni oyunu PS5 ve Xbox Series X’e de gelecek ve yeni nesil donanımların sunduğu geliştirmelerden yararlanacak.

Codemasters, DiRT 5’in PlayStation 5‘te 120 FPS’yi destekleyeceğini açıkladı. Stüdyo, daha önce Xbox Series X için de böyle bir seçenek olduğunu onaylamıştı. Oyuncular, off-road yarış oyununu PS5’te daha yüksek kare hızında ve yüksek çözünürlükte deneyimleyebilecekler. DiRT 5, öncelikle 9 Ekim’de şimdiki nesil konsollara gelecek ve ilerleyen zamanlarda yeni nesil konsollara çıkacak.

DiRT 5 geliştiricisi, PS5’in kontrol cihazı Dualsense’i övdü

dirt 5, playstation 5, ps5 dirt 5

Diğer yandan Official PlayStation Magazine UK dergisine konuşan Codemasters geliştirme direktörü Rob Karp, yüksek kare hızını doğrulamanın yanı sıra PlayStation 5’in DualSense kontrol cihazına övgüler yağdırdı. Karp’a göre, DualSense yarış oyunları için iyi bir seçim ve eşsiz bir deneyim sunuyor.

Karp resmi PlayStation dergisine verdiği röportajda, “DualSense harika. Teknoloji demosunu çalıştırdığımızda, tüm stüdyo geldi ve herkes denemek istedi. Yeni ve benzersiz şeyler sunuyor. Özellikle bu tarz yarış içerikli ve araba çeşitliliğine sahip bir oyun için gerçekten iyi uyduğunu hissettik. PS5’in gücü, 120 FPS için seçenek sunacağımız anlamına geliyor, bu da her karenin önemli olduğunu bilen yarışçılar için heyecan verici.” şeklinde konuştu.

DiRT 5, 9 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek ve ilerleyen zamanlarda yeni nesil konsollar için yayınlanacak.