Devil May Cry 5 çevrimiçi çok oyunculu moda sahip olacak

Devil May Cry 5‘in çok oyunculu moda sahip olacağı ortaya çıktı. Oyunun PlayStation Store sayfası, iki veya üç oyuncuyla oynanabilecek çevrimiçi çok oyunculu özellikten bahsediyor. Capcom ise bu özelliği henüz açıklamadı.

Devil May Cry 5 çok oyunculu modu gizemini koruyor

Devil May Cry 5 çevrimiçi çok oyunculu devil may cry 5

Devil May Cry 5‘te oynanabilir 3 karakter var: Dante, Nero ve V. Oyunun çevrimiçi çok oyunculu özelliğinin düşman dalgalarına karşı mücadele edilecek kooperatif, akın mücadelesi tarzı bir mod olabileceği konusunda spekülasyonlar var.

Devil May Cry 5’in yönetmeni Hideaki Itsuno, Tokyo Game Show’da kendisine sorulan çevrimiçi çok oyunculu mod konusunda konuşmayarak tek oyunculu moda odaklandı:

“Şunu söylemek istiyoruz ki, bu oyunu özel olarak yapabileceğimiz en iyi tek oyunculu deneyimi yapmak için tasarladık. Bu her zaman odak noktasıydı. Çevrimiçi, çok oyunculu açısından, ya da ne duymak istiyorsanız … Bekleyin ve görün.”

Söylenecek fazla şey yok, ama DMC 5‘in çok oyunculu modu hakkında Capcom’dan gelen ilk cevap bu. Seri, geleneksel olarak tek oyunculu bir oyundu ve çok oyunculudan ziyade, daha çok tek kişilik bir oyun gibi görünüyor.