Destiny 2 Yıllık Geçişi ile yeni gezegen gelmeyecek

Destiny 2 Yıllık Geçişi, Haziran ayında duyurulduğundan beri bazı karışıklıklara neden oldu. Oyuncular üç yıllık geçiş eklentisinin (Black Armory, Joker’s Wild ve Penumbra) isimlerini bilmelerine rağmen, içerikleri çoğunlukla bir sır olarak kaldı.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir video, Bungie genişlemelerin temalarını netleştirdi. Ağır makineli tüfeklerin geri dönüşünü doğruladı ve yıllık geçiş yapan yapmayan tüm oyuncular için yeni aktiviteler vadetti.

Destiny 2 Yıllık Geçişi yeni bölgelerle gelecek

Bungie’nin stüdyosunda yapılan soru cevap söyleşisinde Destiny 2: Forsaken‘ın oyun yönetmeni Steve Cotton ve proje lideri Scott Taylor’a, Black Armory, Joker’s Wild ve Penumbra’da Gardiyanların keşfetmesi için yeni yerlerin bulunup bulunmayacağı soruldu.

Taylor, “Keşfedilecek yeni yerlerimiz olacak. Üzgünüm, açık olmalıyım. Kabarcıklar veya yeni uzaylar dediğimiz şeyler gelecek, yeni gezegenler değil.” dedi.

Cotton da, gelecek yıla kadar yeni gezegenlerin eklenmeyeceğini yineledi.

Destiny 2 Forsaken destiny 2

Yıllık Geçiş içeriğinin bir kısmını gösteren videoda, oyuncuların birkaç yeni bölgede yer alacağı görülüyor. Black Armory bölümü, oyuncuları bir çeşit yeraltı sığınağına götürüyor. Penumbra ise, Gardiyanların Destiny 2’nin ilk baskını akınında görünen Leviathan gemisini koruyacaklarını gösteriyor.

Bununla birlikte, Destiny 2’ye gelecek kabarcık bölgeler mevcut gezegenlerden oluşmuş küçük alanlar olabilir ve Merkür veya EDZ gibi yerler için oynanabilir alanı arttırır. Aralık ayında Destiny 2’nin ilk yıllık geçiş sürümü olan Black Armory ile ilgili daha fazlasını öğreneceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Bungie, Forsaken için içerik yol haritasını açıklamıştı.