Destiny 2: Forsaken için içerik yol haritası açıklandı

Bungie, Destiny 2‘nin üçüncü genişlemesi olan Forsaken‘ın yayınlanmasının ardından, oyuncuları nelerin beklediğini detaylandıran bir içerik yol haritası yayınladı.

Destiny 2: Forsaken nasıl şekillenecek?

Destiny 2 sezonluk modelini kullanmaya devam edecek, yıl boyunca üç aylık dönemlere ayrılacak ve her sezon farklı hedefler, ganimetler, ödüller ve daha fazlasını sunacak.

Bu ek sezonluk içerikler ücretsiz olacak, ancak bazı güncellemeler Forsaken‘ı satın alan oyunculara özel olacak. Örneğin, Season of the Outlaw, Forsaken oyuncularına özel olarak hem Akın (Last Wish) hem de Dreaming City “evrimi” görecek.

Ayrıca Season of the Outlaw, hem Iron Banner hem de Festival of the Lost’un yanı sıra yeni bir Crucible haritası (Convergence) ve modu (Breakthrough) ile birlikte, Forsaken’a sahip olmayan oyuncular için de bol miktarda içerik sağlayacak.

Destiny 2 Forsaken Genişlemesi destiny 2

Ücretsiz sezonluk güncellemelere ek olarak, Destiny 2 ücretli Yıllık Geçiş (Annual Pass) sunuyor. Bungie’ye göre yıllık geçiş yeni oyun aktiviteleri ve modları, keşifler ve hedefler getirecek. Geliştiricinin bu hamlesi oyun sonu aktivitelerinin nasıl çalışacağı konusunda daha fazla şeffaflık sağlamaya yönelik bir girişim gibi görünüyor. Daha önceki Curse of Osiris genişlemesi sonrasında, DLC’nin bazı oyun sonu etkinliklerini kilitlemesiyle kullanıcılar olumsuz geri dönüş yapmıştı.

Her sezon benzer bir model izlenerek; yeni silahlar, Crucible içeriği ve oynanış güncellemeleri sağlanıyor. Aralık’taki Season of the Forge ile ağır silahlar ve “The Dawning” etkinliklerinin geri dönüşü belirtiliyor. Bungie, İlkbahar 2019’daki Season of the Drifter ve Yaz 2019’un isimsiz sezonu içinse geriye bazı gizemler bırakıyor.

Yıllık Geçiş içeriği sezonların peşi sıra gelecek. Season of the Forge, Yıllık Geçiş sahiplerine Black Armory güncellemesiyle yeni Egzotikler, Efsaneler ve Akınlar getirecekken, Season of the Drifter Joker’s Wild’in yanı sıra daha fazla Efsanevi ve Egzotikler ve yeni Gambit sisteminin bir evrimi olarak “yeni bir etkinlik” sunacak.

Destiny 2‘nin isimsiz Yaz sezonu yeni Egzotikler, Efsaneler ve Akınlar ile birlikte yeni bir “yeni etkinlik” sağlayacak bir Yıllık Geçiş güncellemesi olan Penumbra ile birleştirilecek.

Destiny 2 Forsaken yol haritası destiny 2

Destiny 2 Forsaken genişlemesi PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye 4 Eylül’de yayınlanacak. Forsaken öncesi Destiny 2 oyuncularına hibrit Gambit PVP / PVE modu için ücretsiz deneme sunulacak.