Deliver Us The Moon bu yıl konsollara gelecek

Geliştirici KeokeN Interactive, Deliver Us The Moon‘u konsollara getirmek için yayıncı Wired Productions (aynı zamanda Close to the Sun’ın yayıncısı) ile yeniden bir araya geliyor. İlk olarak Eylül 2018’de PC’de yayınlanan oyun 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One’a da gelecek. Konsol sürümü için net çıkış tarihi ve fiyat bilgisi verilmese de Deliver Us The Moon: Fortuna Steam‘de 31 TL’den satılıyor.

KeokeN Interactive haberi oyunun resmi Twitter sayfasında açıkladı. Ayrıca Deliver Us The Moon’un konsol sürümüne özel olarak aşağıdaki fragman yayınlandı:

Konsolun sürümü Deliver Us The Moon: Fortuna ve ikincisi henüz PC’de de yayınlanmayan Tombaugh genişlemesini içerecek. Bu ücretsiz güncelleme Fortuna’nın hikayesini temel deneyim sona erdiğinde genişleterek tatmin edici bir sona ulaştıracak.

Deliver Us The Moon yakın bir gelecekte geçiyor. Dünyanın doğal kaynakları tükendiğinde, enerji kriziyle başlayan çaresizlik tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor. Sonunda dünya güçleri bir araya gelerek, Ay’ın yüzeyinden değerli enerji kaynakları elde etme amacıyla Dünya Uzay Ajansı‘nı kuruyor.

Bir süreçte herkes insanlığın lehine çalışıyor gibi görünüyor. Ta ki Ay’ın kolonisine girmek için ayrılanlarla teması kaybedinceye kadar. Gizemli olaydan yıllar sonra, Dünya olayları araştırmak için son astronotu göndererek ve insanlığı kurtarabilecek cevaplarla geri dönmesini umuyor.

Deliver Us The Moon’un konsol sürümünün çıkış tarihi açıklandığında sizleri haberdar edeceğiz. Oyun hakkında gelecek tüm haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.