Deliver Us The Moon’un PS4 ve Xbox One sürümleri ertelendi

Wired Productions ve KeokeN Interactive kısa süre önce Deliver Us The Moon’u 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One’a getirmeyi planladığını açıklamıştı. Oyunun Steam sürümü için çıkış tarihi 10 Ekim olarak planlasa da konsollara 2020’de gelecek. Gecikmenin nedeni henüz açıklanmadı.

PS4 ve Xbox One sürümleri yayınlandığında Deliver Us The Moon: Fortuna sürümü ve Tombaugh DLC genişlemesiyle birlikte sunulacak. Tombaugh Fortuna’nın hikayesini genişletmek için tasarlanan ücretsiz bir güncelleme olacak. Bu özel indirilebilir içerik oyunun ana hikayesinin sonuçlanma yolunu ele almak için geliştirildi. İşte Deliver Us The Moon’un PlayStation tarafından yayınlanan tanıtım fragmanı:

Deliver Us The Moon oyuncuları dünyanın doğal kaynaklarının çoğunun tamamen tükendiği yakın gelecekteki bir gerçekliğe götürecek. Enerji krizi çaresizlikleri beraberinde getirecek ve bu durumu aşmak için Dünya Uzay Ajansı kurulacak. Organizasyonun temel amacı ayın yüzeyinden mümkün olduğunca fazla enerji kaynağı toplamak.

Dünya Uzay Ajansı’nın çabaları insanlık için harikalar yaratırken bir gösterim sırasında Dünya, Ay’ı kolonize etmeye çalışan bir grupla temasını kaybediyor. Yıllar geçiyor ve nihayet dünya güçleri bir kez daha şansını denemeye karar veriyor ve Dünya’nın son astronotu koloni grubuna ne olduğunu araştırmak için gönderiliyor.

Uzay-keşif oyunları arasında oldukça iddialı görünen Deliver Us The Moon hakkında gelecek güncellemeleri sizlere aktaracağız. Takipte kalın!