Death Stranding’in TGS 2019 oynanış görüntülerine göz atın!

Tokyo Game Show 2019 devam ediyor ve ilk büyük etkinliklerden biri PlayStation Presents Live Show oldu. Gösteri Hideo Kojima’nın merakla beklenen yeni oyunu Death Stranding’in oynanış gösterimiyle güçlü bir şekilde başladı.

Yeni oynanış videosunda Death Stranding hakkında çok şey gördük ve öğrendik. Ayrıca korkunç bir yaratığa karşı bir boss savaşı da gösterimde yer aldı. Death Stranding’in uzatılmış oynanış görüntülerinden anladıklarımıza kısaca göz atalım.

 • Öncelikle ilginç bir bilgiyle başlayalım. Ünlü aktör Norman Reedus’un canlandırdığı Sam Bridges karakterinin Death Stranding’te kullandığı motosiklet, kurgusal olarak Reedus’un gerçek hayatta hayranı olduğu motosiklet şirketi Triumph tarafından üretiliyor. Fazla hız yaptığını görmesek de motorsiklet oldukça teknolojik havalı görünüyor.
 • Mızıka alabiliyorsunuz ve taşıdığınız bebek ünitesindeki bebeğe çaldığınızda onu hoşuna gidiyor.
 • Oynanış görüntülerinde çoğu zaman gördüğümüz gibi sırtınızda bagaj (ya da valiz, yük, artık her neyse) taşımak Death Stranding’in önemli bir parçası.
 • Dikkatli olmazsanız taşıdıklarınızı düşürebilir ya da kayaların üzerinden kayıp suya düşebilirsiniz. Karakterin yönlendirme, tırmanma ve atlama mekanikleri fazlasıyla gerçekçi görünüyor. Ayrıca daha hızlı hareket etmek ve daha kolay dönüşler yapmak için eşyalarınızı bırakabilir veya depolayabileceksiniz. Death Stranding dünyasında diğer gerçek oyuncuların bıraktığı eşyalar görülebilecek.
 • Harita, tepeleri, vadileri ve suyu gösteren topografik bir seçenek içeriyor.
 • Yolunuzu bulmanıza yardımcı olması için haritaya işaretçiler yerleştirebileceksiniz.
 • Death Stranding’te düşmanları kement tekniğiyle öldürebileceğiniz bir Bola silahı var.
 • Ana karakter Sam’in sakinleşmek ve rahatlamak için doğanın tadını çıkardığı, kendisine masaj yaptığı ve biraz kestirdiğini gördük.
 • Sam enerjisini yükseltmek için banyo yapabiliyor.
 • Sam eşyalarını daha rahat taşımak için arkasına bağlı olarak havada giden bir taşıyıcı kullanabiliyor.
 • Sam, Dayanıklılığını yükseltmek için Monster Enerji içeceği içebiliyor.

Öncelikle Death Stranding için Ağustos ayında Gamescom’da yayınlanan fragmanının 4K versiyonunu izleyelim:

Kojima son yaptığı açıklamada oyunu hala tam olarak anlamadığını ve risk aldığını açıklamıştı. Yaratıcı yönetmen yaptığı açıklamada: “Death Stranding… Şu anda bile oyunu anlamıyorum. Onun dünya görüşü, oynanışı, hepsi yeni. Görevim şu anda olmayan ve herkesi şaşırtacak bir tür yaratmak. Doğal olarak risk var.” diyerek yine kafalarda soru işaretleri bırakmıştı. TGS 2019’da gösterilen yaklaşık 50 dakikalık yeni oynanış görüntülerinde bazı sorulara cevap verirken yine izleyenleri şaşırttı. Ancak diğer yandan Death Stranding’in oynanışına dair birçok şey öğrendik. İzleyelim (GameSpot aracılığıyla):

Tokyo Game Show 2019 tüm hızıyla devam ediyor ve gelecek güncellemeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.