Death Stranding PS4’e özel oyunlar arasından çıkarıldı!

Death Stranding‘in çıkış tarihinin açıklanmasının ardından oyunun PlayStation 4’e özel olacağı hep konuşuluyordu. Ancak oyunun birkaç hafta önce ortaya çıkan kutu tasarımlarında genellikle PS4’e özel oyunlara konulan “Only on PlayStation” (Sadece PlayStation’da) etiketine sahip değildi. Şimdi bu konu bir kez daha gündeme geldi.

Daha önce PlayStation Avustralya resmi sitesindeki PS4 Oyunları sayfasında yer alan Hideo Kojima’nın yeni oyunu Death Stranding artık listede yer almıyor. ResetEra kullanıcısı Vestan bu durum üzerinden biraz araştırma yaptı. Arşiv sitesi Wayback Machine’in verilerine göre Death Stranding 26 Mayıs 2019 tarihinde PlayStation Avustralya sitesinde listelenmiş. Ancak Kojima’nın heyecanla beklenen oyunu şu anda listede mevcut değil.

Peki bu bir hata mı dersiniz? Muhtemelen. Ancak kutu sanatında “Sadece PlayStation’da” etiketi olmaması ve Playstation AU listesinden çıkarılması oyunun sadece konsollar arasında PS4’e özel olabileceğini öne sürüyor. Yani Death Stranding PC sürümüyle de karşımıza çıkabilir. Ayrıca Sony ve Kojima’nın konudan sürekli kaçınması söylentileri alevlendiriyor.

Söylentilerin ne zaman netlik kazanacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak Death Stranding yakında yeniden sahne alacak. 19 Ağustos’ta Hideo Kojima, Geoff Keighley’in sunacağı Gamescom 2019: Açılış Gecesi Canlı Yayını’na katılacak. Keighley’e göre Kojima gösteride yeni oyunundan görüntüler sunacak. Gamescom 2019 katılımcılarının listesine buradan erişebilirsiniz.