Death Stranding’in geniş kişiselleştirme seçenekleri gösterildi

Death Stranding her yeni gösterimde kafaları daha da karıştırmaya devam ediyor. Muhtemelen oyun dünyasının en tuhaf oyunlarından biriyle karşı karşıyayız. Kojima geçen gün oynanış ayrıntılarını ortaya koysa da Death Stranding çıktığında bizi neler beklediği konusunda hiçbir fikrimiz yok. Son olarak TGS 2019’da oyunun kişiselleştirme seçenekleri gösterildi.

Hideo Kojima, Death Stranding gösterimi sırasında Sam Bridges hakkında yaklaşık 30 dakikalık demo gösterdi. Oyuncular Sam’in yatak odasını ve gardırobunu özelleştirebilecekler. Gösterim Kojima’nın seyircilere bazı mekanikleri tanıtmasıyla başlıyor. Sam yatak odasında oyuncular kamerayı kontrol edecekler. Tam bir Kojima tarzıyla oyuncular eğer Sam’in kasıklarına yakınlaşırlarsa elleriyle kapatacak ve eğer ısrarcı olurlarsa kendini koruyarak kamerayı yumrukluyor. Öncelikle yayınlanan görüntüleri paylaşalım:

Sam ilk başta biraz kirli haliyle karşımıza çıkıyor (görevden biri olabilir). Ardından Kojima banyo aynasına yönlendiriyor, yüzünü yıkatıyor ve Sam’e ses getirecek ve muhtemelen bundan sonra komik resimler arasında sıkça göreceğimiz bir hareket yaptırıyor. Ayrıca saçlarının nasıl göründüğünü kontrol etmek için Sam’i aynada çevirebiliyor ve saçlarının nasıl göründüğünü kontrol ediyor.

Bir diğer ilginç görüntü de Sam’in odasındaki tuvalette ortaya çıkıyor. Ancak Death Stranding, Sims’ten daha farklı bir sansür sistemi kullanıyor ve Reedus’un yer aldığı AMC programı Ride with Norman Reedus’un reklamı gizliyor.

Sam’in odası ve görünümü de dahil olmak üzere çok sayıda özelliği özelleştirilebiliyor. Gösterim ilk önce Sam’in silah donanımıyla başıyor ve hızla sırt çantasına geçiyor. Sırt çantası her bir öğenin kapladığı fiziksel alanı hesaba katacağınız ve adeta Tetris oynadığınız yerleşim tarzıyla Resident Evil’in ızgara sistemine çok benziyor. Sam birkaç kahverengi bölme, bir zarf ve bir çeşit enerji paketi tutturuyor.

Kojima daha sonra Sam’in gardırobuna geçiyor. Her ikisinin de rengini değiştirebildiği gözlük ve şapkalar takıyor. Tüm bunların yanı sıra gardırobun duvarları da geniş bir renk paletiyle boyanabiliyor. Tıpkı Metal Gear Solid V’de olduğu gibi Death Stranding’te de müzikler yer alıyor. Kojima, Sam’in çalabileceği Low Roar, Silent Poets ve Gen Hoshino gibi sanatçıların dahil olduğu bir müzik listesi de sunuyor. Ayrıca Sam masasında duran biraları içebiliyor. Henüz onaylanmadı ancak Monster Enerji içeceği de Death Stranding’te yer alabilir.

Death Stranding demosu son olarak Sam’in BB pod’u da alarak hazırlanıyor ve yüzeye çıkıyor. Dışarda meşhur işeme mekaniğinin ardından BB pod ile kaplıcada yıkanıyor ve bitiyor.

Death Stranding, 8 Kasım’da PS4‘e özel olarak çıkacak.