Death Stranding “Çok Kolay” zorluk seçeneğiyle gelecek

Death Stranding‘in oyun döngüsünün nasıl işleyeceği kafaları karıştıdığından oyunculara geniş aralıkta zorluk modları sunulacak. Görünüşe göre zorluklar batılı tecrübesiz oyuncular için tasarlanan kolayın da altındaki “Çok Kolay” (Very Easy) seçeneğiyle başlayacak. Hideo Kojima bu bilgiyi asistanı Ayako Terashima ile birlikte Twitter‘da paylaştı.

Batılı oyuncular hakkındaki yorum küçümseyici görünebilir ancak bir noktada mantıklı geliyor. Kojima’nın Japonya hesabından yapılan paylaşımda açıkladığı gibi oyuncu Mads Mikkelsen, Norman Reedus ve yönetmen Nicolas Winding Refn’in katılımı bazı şeyleri değiştiriyor. Çünkü sadece Norman Reedus ya da Mads Mikkelsen hayranı oldukları için Death Stranding oynayan bir kesim olabilir. Haliyle bu potansiyel kesmin oyunu daha rahat oynayabilmesi için “Çok Kolay” zorluğu yer alacak.

Bununla birlikte Death Stranding zoru seven oyuncuları da düşünüyor. Terashima konuyla ilgili kendi Twitter paylaşımında yaptığı açıklamada; aksiyon oyunlarında deneyimli oyuncular için “Normal” ve “Zor” zorlukların önerildiğini belirtti.

Umuyoruz ki önümüzdeki haftalarda bu açıklamalar daha da anlamlı hale gelecektir. Kojima, Tokyo Game Show’da yeni bir fragman gösterecek ve artık yavaş yavaş bazı soruların cevap bulması gerekiyor. TGS 2019 önümüzdeki hafta 12 Eylül’de başlayacak ve 15 Eylül’de sona erecek. Bu arada Sony etkinlikte yer alacak PS4 ve PS VR oyunlarının listesini açıkladı.

Death Stranding, 8 Kasım’da PlayStation 4’e özel olarak yayınlanacak.