Death Stranding 2019’da gelecek gibi görünüyor

Kojima Productions’ın yaklaşmakta olan PS4 oyunu Death Stranding hala kapalı bir kutu ve çıkış tarihi hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak Hideo Kojima küçük bir tanıtım yapıyor gibi görünüyor.

Famitsu’nun son sayısında yayınlanan bir Yeni Yıl mesajında Kojima’ya yeni oyunu soruldu. İşte verilen cevap:

“2019 Balina yılı mı? Lütfen Death Stranding’i sabırsızlıkla bekleyin!”

Metal Gear Solid’in efsanevi yaratıcısı Kojima, Death Stranding’in önümüzdeki yıl geleceğini mi ima ediyor? Kesin olarak bilemesek de spekülatif bir cevap.

Çin takvimine göre 2019 aslında Domuz yılı, ancak balina referansı önümüzdeki yılı yeni oyunla ilişkilendiriyor gibi. Oyunun 2016’daki ilk fragmanında kumsala vuran balinalar yer alıyordu ve “Death Stranding” ismi de buna işaret ediyor. Kojima Productions logo videosunda da şirketin sembolü Ludens’in arkasında, ayın önünden geçen bir balina görülüyor. Ayrıca Death Stranding’ten önce, Kojima Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’i duyururken Moby Dick Studios adında sahte bir geliştirme şirketini kurduğunu ortaya koymuştu. Moby Dick, Amerikalı yazar Herman Melville’in balina karakterini anlattığı dünyaca ünlü bir roman.

Kojima’nın mesajı yayın tarihine dair tek ipucu değil. Daha önce oyuncu Norman Reedus oyunun “önümüzdeki yılın başlarında geleceğini düşündüğünü” belirtmişti.