Dead by Daylight’ın Stranger Things Bölümü yayınlandı

Geliştirici Behaviour Interactive geçtiğimiz ay Dead by Daylight için Netflix’in Stranger Things dizisinden esinlenen yeni DLC’sini duyurmuştu. Beklenen an sonunda geldi ve oyuncular artık yeni Dead by Daylight içeriğiyle çok oyunculu oyunda Demogorgon’la yüzleşebilecekler.

Ayrıca Dead by Daylight: Stranger Things Bölümü tüm platformlarda yayınlandı. Bu yeni içerikle oyuncular Hawkins, Indiana’dan Steve Harrington ve Nancy Wheeler adlı iki yeni kurtulana erişebilecekler. Ayrıca bölüm Stranger Things’ten yepyeni bir harita olan ‘Yeraltı Kompleksi’ni de tanıtıyor. Netflix dizisini izleyenler Hawkins Ulusal Laboratuvarı’nın altına yerleştirilen laboratuvar olarak tanıyabilir. Dizinin ilk sezonunda, Yeraltı Kompleksi’nde Eleven üzerinde MKUltra deneyleri yapılmıştı. Ayrıca Dead by Daylight’ın Stranger Things bölümü Steve’in Eskimiş Kıvrık Kollusu ve Nancy’nin Yıpranmış Kazağını içeren kozmetik ürünler de ekledi.

İşte Dead by Daylight’ın Stranger Things Bölümü için yayınlanan tanıtım videosu:

Behaviour Interactive 2016 yazında çıkan Dead by Daylight’a düzenli olarak yeni içerikler ekledi. Stranger Things bölümünden önce Scream serisinin ikonik katili Ghostface oyuna dahil olmuştu. Daha öncesinde Jigsaw ve Freddy Krueger’ın da dahil olduğu tanıdık korku karakterleri gelmişti.

Dead by Daylight, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.