Days Gone önümüzdeki hafta New Game Plus modu alacak

Bend Studio’ya göre Days Gone çıktığı günden beri hayranların sorduğu önemli bir özellik var: New Game Plus. Neyse ki geliştirici çok yakında sevilen modu oyuna getirecek. New Game Plus modu 13 Eylül Cuma günü yeni ücretsiz güncellemeyle Days Gone’a eklenecek. Hepsi bu kadar da değil. Oyuncular yeni moda ek olarak, yeni zorluk seviyelerine ve ek kupalara kavuşacaklar.

New Game Plus moduyla oyuncular Days Gone’ı bitirdikten sonra tüm yükseltmeleriyle oyunu tekrar deneyimleyebilecekler. Buna NERO güçlendiricileri, Drifter Bike yükseltmeleri, beceriler, tarifler, kamp güvenliği ve daha birçok şey dahil. Oyuncuların eski kayıt dosyalarını kullanabilmeleri için daha önce “I’m Never Giving Up” bölümünü oynamış olmaları gerekiyor.

Days Gone’ın New Game Plus modunu herhangi bir zorluk seviyesinde oynayabileceksiniz. Kolay, Normal, Zor, Survival veya yeteneklerinizi iki yeni zorluk modunda deneyebileceksiniz: Hard II ve Survival II. Bu yeni zorluk modları NG+ moduna özgü değil ve yeni oyuncular tarafından da seçilebilecekler.

Ayrıca Days Gone‘ın haftalık zorluklarında kazanılabilen perk’ler New Game Plus’ta da erişilebilir olacak. PlayStation Blog‘a konuk olan Oyun Yönetmeni Jeff Ross oyunculara tavsiyelerde bulundu ve yeni mod gelmeden önce haftalık zorlukları tamamlamalarını önerdi.

Son olarak yeni güncellemesi Days Gone oyuncularını yeni mücadelelere sürükleyecek kupalar da getirecek. Detaylar henüz açıklanmadı ancak kupaların NG+ ile gelecek iki yeni zorluk modu ve sadece gölgelerde çalışan bir ajandan, gizemli yeni bir silahla ilgili olacak. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!