Days Gone kapak tasarımı Amazon’da yayınlandı!

PlayStation’a özel Days Gone ilk olarak 2018’de çıkması planlanmasına rağmen ertelemelerle şu anda Nisan 2019’a kadar gecikti, ancak Amazon sayfası hala oyun için ön siparişlere devam ediyor. Ayrıca Days Gone Amazon sayfasına yeni resmi kapak görseli ile güncelleme geldi.

Kapak tasarımında oyunun baş kahramanı Deacon St John, bir ağacın yanında motorsikletine yaslanarak dinleniyor. Elinde silahıyla arkasında yüzlerce yaratık olmasına rağmen rahat bir tavırla savaşmaya hazır gibi görünüyor.

Days Gone PS4 kutulu days gone

Sony ve Bend Studio görseli Eylül ayında yayınladığında, kutulu sürümler için kapak sanatı olacağı düşünülüyordu. Artık Days Gone kutu tasarımı Amazon’da güncellendiğine göre, Sony’nin Nisan ayında piyasaya sürmeyi planladığı oyunu için son kararının bu görsel olması oldukça muhtemel. Elbette önümüzde yaklaşık 5 ay var ve stüdyo lansmandan önce fikrini kolayca değiştirebilir.

Days Gone ertelemelerle gündeme geliyordu

Days Gone heyecanla beklenen PS4’e özel bir oyun olmasının yanı sıra çoğu zaman ertelemelerle gündeme geldi. Bir kesim diğer zombi oyunlarına fazlasıyla benzediğini ve türünde sıradan olduğunu düşünse de yapılan ön izlemeler çok daha fazlası olduğunu ortaya koyuyor.

Hikayenin yoğun odağı ve çarpıcı dinamik açık dünyasıyla ilk bakışta farkedilemeyecek bazı benzersiz nüanslar var. Bend Studio, oyunun The Last of Us gibi olmadığını iddia ediyor ve artık zombi oyunlarından sıkılan oyuncular için oldukça yaratıcı yollar bulduklarını belirtiyor.

PlayStation 4’e özel Days Gone‘ın 26 Nisan 2019’da yayınlanması planlanıyor.