Days Gone güncellemesi yeni zorluk modu ve ödüllerle geldi

Days Gone‘ın yeni güncellemesi fragmanla tanıtıldı ve oyuna gelen birkaç yeni özelliği ortaya koydu. Güncellemede yer alan yeni özelliklerden biri; daha zorlu düşmanlara sahip olan ve yeni bir HUD’la daha da sürükleyici bir deneyim sunan Survival Mode adlı yeni bir zorluk. Eklenen bir diğer yeni özellik ise zamana dayalı zorluklar. Güncelleme lider tablolarını destekleyecek ve 6 Haziran’da başlayarak 12 haftaya yayılan 12 yeni zorluk getirecek.

Days Gone güncelleme fragmanı hem insan düşmanlar, hem de Freaker sürüleri için yeni bir puan sistemiyle birlikte, zamana dayalı zorlukları göstererek başlıyor. Ardından oyuncuların parlayan halkalardan geçerek haritada en hızlı zamanı elde etmek için mücadele edecekleri yeni motosiklet yarışları gösteriliyor.

Oyuncuların bu zorlukları tamamlayarak kazanabilecekleri bazı yeni ödüller: Belirli güçlendirmelerle birlikte gelen Deacon için yeni motorcu yüzükleri, yeni drifter bisiklet boyaları ve kaplamaları, Deacon’un yeleğini kişiselleştirmek için yamalar (ek bonuslarla) ve oynanabilir Boozer, Rikki, bir NERO askeri ve diğer karakterler…

Days Gone 26 Nisan 2019’da PlayStation 4’e özel olarak çıktı ve art arda iki hafta boyunca satış listelerinin zirvesinde yer aldı. Days Gone’da salgının mahvettiği bir dünyada yaşamak için bir neden ararken, aynı zamanda geçmiş yaşamından geriye kalanlara tutunmaya çalışan bir serseri olan Deacon St. John olarak oynuyorsunuz. Oyunun devasa açık dünyasına yayılmış kamplarda yeni silahlar satın alabiliyor ve motosikletinizi yükseltebiliyorsunuz.

Motosikletiniz için satın alabileceğiniz bazı geliştirmeler arasında, daha fazla mesafe katetmenize olanak sağlayan daha büyük gaz tankları, kaygan yol koşullarında daha iyi tutuş sağlayan lastikler ve Deacon’un zorlu durumlarda daha fazla cephane depolamasını sağlayan çantalar yer alıyor.

Days Gone hakkında gelecek haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.