Days Gone 13 GB boyutunda kararlılık güncellemesi aldı

Bend Studio bugün Days Gone için toplam 12.8 GB boyutunda yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin boyutu çok büyük olsa da, oyundaki bilinen birkaç sorunu düzeltiyor. En önemlisi bu güncelleme oyundaki kararlılığı artırıyor ve belirli yan görevlerde ilerlemeye ilişkin bazı sorunları çözüyor.

Geçtiğimiz hafta Days Gone’ın 1.08 güncellemesi yayınlanmıştı ve oyundaki birçok sorunu ele alıyordu. Düzeltilen sorunların başında, ilerlemeyle ilgili hatalar ve ses sorunları vardı. Yine bu yama da “Marauder Camp Hunter” sorunu başta olmak üzere küçük bir aydınlatma iyileştirmesi sunuyor. İşte Days Gone 1.09 yamasından notlar:

  • “Marauder Camp Hunter” hikaye çizgisindeki bazı yan görevlerde görülen sorunlar düzeltildi.
  • Crater Lake bölgesindeki boss savaşı için iyileştirilmiş aydınlatma.
  • Çeşitli çökme sorunları

Bend Studio, Days Gone’ın lansmanından sonra yayınlayacağı yamaların sıklığını azaltacağını belirtmişti. Ancak geliştirici her bir yamayla birlikte daha fazla düzeltme, özellik ve optimizasyon getirmeyi planlıyor. Stüdyo, oyuncuların oyun hakkında geri bildirimde bulunmalarını sağlayarak, ileriye dönük daha fazla sorunu çözebileceklerini belirtti. Days Gone için yapılan her güncelleme oyunun genel kalitesi iyileştirerek geliştiricinin vizyonuna daha uygun hale getiriyor.

PlayStation 4’e özel Days Gone, Japonya’da başarılı satış rakamlarına ulaşarak; God of War, Horizon Zero Dawn ve Detroit: Become Human gibi önemli yapımları geride bıraktı.