Dauntless önümüzdeki hafta konsollara geliyor

Geliştirici Phoenix Labs, PC platformunun başarılı canavar avı oyunu Dauntless‘ın PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinin 21 Mayıs’ta yayınlanacağını açıkladı. Uzun süredir Erken Erişim’de olan oyun PC’de Epic Games Store’a özel olarak yayınlanacak. Dauntless’ta oyuncular her biri güçlü ve zayıf yanlara sahip olan canavarlara karşı takımlar oluşturup avlanabiliyorlar.

Geliştiricinin Epic Games Store’la devam etme kararı akıllıca görünüyor. Steam’in artan hasılat payı koşulları ve Epic’in geliştiricilere verdiği her teşviklerin yanı sıra, oyun Fortnite topluluğuna da hitap ediyor. Böylece PC’deki Dauntless oyuncuları Fortnite arkadaşlarını davet ederek oynayabilecekler.

Dauntless oyuncuların takımlarıyla en iyi silahlı canavarları avlamak için birlikte çalıştıkları çok yönlü bir oyun. Savaşlar ortalama olarak 10-20 dakika arası sürüyor. Oyun karakterin güçlerini, silahlarını ve kıyafetlerini yükseltebildiğiniz, sürekli olarak yeni zorlukların, silahların ve canavarların kilidini açabildiğiniz bir rol yapma (RPG) macerası. Ayrıca göz alıcı renk paleti, karakter hareketleri, ortamları ve çeşitli kostüm tipleriyle canavar avcıları için farklı bir seçenek.

Kişiselleştirmeler cinsiyet seçimi de dahil olmak üzere Dauntless’ın önemli bir parçası. Şu anda sadece iki seçenek var, ancak Phoenix Labs daha fazla cinsiyet seçeneği sunmayı planladığını açıkladı.

Bu kişiselleştirmeler karakter yaratmaya ve geliştirmeye kadar uzanıyor. Dauntless’ın dünyası savunma ve saldırıları iyileştiren veya can doldurabilen iksirler yapabileceğiniz malzemelerle dolu. Oyuncuların bu iksirleri donanmaları için 4, zırh için 4, silah için 4 yuvaya sahip ve bunlar da kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca canavarlar silah yapabileceğiniz parçalar düşürüyor.

BioWare ve Riot Games’ten ayrılan geliştiricilerin kurduğu Phoenix Labs, ücretsiz oyun pazarında kesinlikle dersine iyi çalışmış görünüyor. Dauntless Fortnite benzeri temalı sezonlara sahip ve ödeme yapan oyunculara oyunculara ekstra içerikler ve ilerleme ağaçları sunuyor. Ödeme yapmak istemeyen oyuncular oyunda uzunca bir zaman geçirerek oyun içi para birimi kazanabiliyorlar.

Yeni sezon, Hidden Blades, 21 Mayıs’ta yayınlanacak. Her bir sezon yaklaşık 10 dolar tutuyor.

Dauntless çapraz oyuna uygun olarak tasarlandı. Oyunu PC’de oynayan herkes şirketin kendi istemcisi aracılığıyla ilerlemelerini Epic’e ve konsollara taşıyabilecek. Oyunun Nintendo Switch ve mobil cihazlara gelmesi de planlar arasında, ancak henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.