Dauntless’in PlayStation 4’e gelişi ertelendi

Nisan ayında PlayStation 4, Epic Games Store, Nintendo Switch ve Xbox One’a gelmesi planlanan Dauntless için artık yaz aylarına kadar bekleyeceğiz. Bununla birlikte oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyununun Switch ve mobil cihazlara gelişi 2019 için planlansa da net bir aralık belirtilmedi.

Yayın planındaki bu değişiklik geliştirici Phoenix Labs‘a göre; “Dauntless’ın geliştirilmesi, sunuculara stres testi yapılması, konsolda ve Epic Games mağazasında yayınlanması için ek özellikleri zamanında tamamlamak için” gerekli.

Ayrıca ek geliştirme süresi stüdyoya oyunun sahip olduğu özellikleri iyileştirme şansı verecek. Örneğin, konsollar için çapraz oyun desteği şu anda geliştirilme aşamasında. Ayrıca Phoenix Labs arkadaş listelerini genişletmeyi, eşleştirme sistemini geliştirmeyi ve daha fazlasını hedefliyor.

Dauntless‘ı merak edenler konsol sürümünün duyurulduğu tanıtım fragmanını izleyebilirler:

Dauntless‘ta bir felaket dünyayı parçalara ayırıp, geriye Shattered Isles (Parçalanmış Adalar) olarak bilinen toprak kütleleri bıraktı. Bu olaydan sonra Behemoths adı verilen devasa canavarlarla yeni bir tehdit ortaya çıktı. Onların varlığı dünyadan geriye kalanlar için kıyametin habercisi. Oyuncuların sahneye girdikleri yer de tam olarak burası. “Slayer” (Avcı) rolünde Behemoth’ları stratejik olarak katletmeleri gerekiyor.

Avcılar bu görevde yalnız olmayacaklar. Yukarıda belirtilen özelliklerden anlayacağınız üzere arkadaşlarla ekip kurmak Dauntless‘ın en eğlenceli yanlarından biri. Oyunun yayın tarihi yaz aylarına ertelendi ve konsol oyuncularının bu yeni dünyayı keşfetmek için biraz daha beklemeleri gerekecek.

Dauntless şu anda sadece resmi sitesi üzerinden indirilip oynanabiliyor.